false

Індустрія комп'ютерних ігор безперервно розвивається: застосовуються нові технології, створюються нові версії популярних движків і впроваджуються різні нововведення. Виробники комплектуючих намагаються не відставати від розробників ААА-проектів, які постійно збільшують навантаження на персональні комп'ютери через зростаючі системні вимоги продуктів, які вони випускають.

На сьогодні оптимальним вибором залишається замовлення користувальницької конфігурації системного блоку під конкретні завдання і режими експлуатації. Однак при відсутності досвіду можна купити комп'ютер в Україні через один з популярних інтернет-магазинів. В цьому випадку підбором компонентів і складанням блоку займеться кваліфікований фахівець.

Особливості сумісності

Кожна гра має власні нюанси, які вимагають наявності в комп'ютері певних ресурсів. Наприклад, Mass Effect: Andromeda характерна максимально якісно проробленою графікою, проте рендер всіх її елементів може перевантажити систему охолодження слабкою відеокартою, внаслідок чого вона почне нагріватися. А клієнтські онлайн-ігри часто споживають значну частину ресурсів процесора, тому останній повинен обробляти дані як мінімум в 10 потоків, інакше продуктивність починає падати.

false

Якщо користувач має намір запускати на своєму ПК гри з "важкою" графікою і великим числом елементів оточення (особливо це стосується open world-продуктів), перш за все потрібна потужна відеокарта. Їй належить робити основну роботу: дискретний чіп буде підтримувати шейдери й освітлення, а також промальовувати ті найкрасивіші пейзажі, якими насолоджуються всі геймери. Крім цього, оперативна пам'ять повинна бути достатнього обсягу (стандарт ігрових ПК - 32 гігабайт, максимум, розпізнається 64-бітної Windows). Крім того, важлива частота RAM і її тип: тепер актуальна DDR4 з частотою від 2500 МГц.

Для онлайн-ігор жанру MMORPG і інших рекомендуються системні блоки з потужним процесором. Інші компоненти можуть не відрізнятися підвищеною продуктивністю, однак це раціонально: клієнтські гри часто не мають "важкої" графіки, а промальовані з розрахунком на конфігурацію середнього рівня. Також невеликим залишається споживання RAM: наприклад, Black Desert Online споживає від 2 до 4 гігабайт оперативної пам'яті в залежності від налаштувань, числа персонажів навколо і поточної локації.

false

Загальні вимоги

Для всіх категорій ігор актуальний ряд загальних критеріїв. Фахівці радять вибирати високошвидкісні жорсткі диски SSD. Вони дозволяють збільшити швидкість читання і перезапису даних гри, тим самим скоротити інтервали завантаження. Також рекомендується вибирати відеокарти з двома і більше кулерами. Конструкція цих систем теж містить теплопровідний шар у вигляді пасти, і при високому навантаженні цей матеріал не зможе прослужити досить довго і незабаром зажадає заміни.