фото Dasha Tenditna

В серпні цього року в Чернівецької області  проходив незвичайний благодійний фестиваль для дітей з важкою долею "Буковинська мрія". Один з волонтерів заходу, Роман Косинський, розповів про те, чому важливо підтримувати такі ініціативи і втілювати мрії знедолених дітей.

Понад 60 років тому Генеральна асамблея ООН проголосила міжнародну декларацію про права дитини. Однак, в нашій країні, діти є однією з найвразливіших верств суспільства й подекуди лишаються віч-на-віч зі складними життєвими проблемами, байдужістю та жорстокістю дорослих. На жаль велика частина батьків самі знаходяться в складних життєвих обставинах і не можуть або не хочуть приділяти належну увагу не тільки вихованню, а навіть простим речам - любові до своїх дітей.

фото Dasha Tenditna

На допомогу саме таким дітям приходить Благодійний Фонд "Я майбутнє України", який на чолі з чернівецькою волонтеркою, переможницею премії "Жінка України 2020" у номінації "соціальний внесок", Мартою Левченко, щорічно організовує дитячий благодійний фестиваль "Буковинська мрія". З 23 по 30 серпня Фондом за допомогою небайдужих волонтерів, серед яких були Роман зі своєю дружиною, організували табір для дітей, чиї батьки не можуть або не хочуть опікуватись дитинством своїх дочок і синів. Близько 200 дітей з усіх куточків України поселились в комплексі Мигово у самому серці Карпат і провели 7 днів з якісним 6-разовим харчуванням, розвагами та справжнім відпочинком. Крім цього, цьогорічний фестиваль був тематичним - йшлось саме про права дитини. Відтак з малечею постійно працювали відповідні фахівці та волонтери. Традиційно до проекту приєдналася національна поліція Чернівецької області, співробітники якої проводили різноманітні майстер класи. У фестивалі взяли участь близько 500 дітей, які живуть у складних умовах чи в інтернатах. Для них підготували подарунки - необхідну для навчання канцелярію та рюкзачки до школи. Зауважимо, що фестиваль проводиться вже 13 років поспіль.

фото Dasha Tenditna

"Останні 2 роки певні обставини внесли зміни до нашого звичайного розкладу життя.  Але за жодних умов ми не маємо забувати про підтримку та допомогу дітям, що опинилися в складних життєвих ситуаціях. Вже традиційно я, моя дружина та мої товариші-чарівники підтримуємо "Буковинську Мрію" та діточок, які написали свої листи-бажання. Ми разом з іншими чарівниками з усієї країни, як можемо, намагаємося втілювати у життя ці дитячі мрії. Кожного року до глибини душі мене хвилюють дитячі трагедії, з якими ми тут стикаємося. Іноді  не вірю, що таке існує в нашій країні та в наш час. Але маємо те, що маємо. Тому ми не можемо стояти осторонь! Якщо в кожного з нас день буде починатися та закінчуватися  добрими справами, то цей світ дійсно стане трохи кращим. А цей світ -  це місце, де ми з вами живемо і де будуть жити наші діти". Діти не мають виборювати своє дитинство!" - говорить пан Роман.

Роман Косинський — керівник Територіального підрозділу асоціації платників податків України в Київській області. Вже 20 років Ця організація представляє і захищає інтереси малого, середнього та великого бізнесу всіх ключових секторів економіки по всій Україні.

фото Dasha Tenditna

"Ми не тільки ставимо галочку в карму, допомагаючи матеріально. Ми ще й намагаємося приділяти увагу особисто дітям, які потребують нашої допомоги. Ми щорічно живемо на "Буковинській мрії", моя дружина та діти спілкуються з учасниками. Ми стежимо за тим, як складається в них життя. Ми постійно підтримуємо контакт, вони нам телефонують, іноді навіть вночі — поділитися радістю або проблемним питанням. Ми стаємо справжніми друзями. І я вдячний за таку можливість", — розповідає Роман.

Таким чином, робляться надважливі кроки для втілення мрій знедолених дітей. Вони пишуть листи-мрії, де описують свої найпотаємніші бажання, а організатори стають тими чарівниками, які та втілять їх у життя.

Замість епілогу суб'єктивно: за роки журналістської діяльності зустрічалась з різними ситуаціями. Якось в перинатальному центрі акушерка розповіла: через них приходять різні породіллі - хтось свідомо відмовляється від дітей; хтось не може ними опікуватись через нарко- або алкозалежність. Але діти, яким вони допомагають прийти у цей світ,  для них однаково прекрасні. Вони беззахисні і щирі. І обов’язок дорослого піклуватись про те, щоб вони були доглянуті і щасливі. І тоді світ стане кращим. Здається, ця акушерка точно б знайшла з такими волонтерами-однодумцями Марти, спільну мову - світ дійсно стає кращим від самого усвідомлення, що людям не байдужа доля чужих дітей. Адже інколи йдеться навіть не про фінансову допомогу, а просто про увагу, якої багато з них в силу тих чи інших обставин - позбавлені. "Давайте просто пам’ятати про це, долучатись до таких ініціатив і розповідати про них іншим", - Роман Косинський про щорічний, тринадцятий Благодійний фестиваль "Буковинська мрія", який нещодавно відбувся в гтк "Мигово", що в Чернівецькій області.