Ілюстративне фото УНІАН

За оцінками, 100 мільйонів людей у ​​всьому світі щодня вживають кальян. Ще у 2011 році ці показники були в рази меншими, але сьогодні тенденція споживання зростає. Крім того, все більше некурців переходять на вживання тютюну, в тому числі і за допомогою кальяну. Поширення використання цього димного агрегату постійно збільшується і все більше молодих людей наражаються на ризики, пов'язані з курінням кальяну. Зростає кількість споживачів серед підлітків – учнів старших класів. Також варто звернути увагу до збільшення кількості домашніх користувачів. Це зумовлено тим, що немає жорсткої політики регулювання споживання наргіле, і купити кальян не складе труднощів.

Оскільки через доступність димних агрегатів зростає їх використання і в інтернет-магазині ДуДа є можливість придбати цей девайс для домашнього використання. У каталозі представлений великий асортимент кальянів на будь-який смак. Тут ви знайдете пристрої від виробників з Європи – Німеччини та Нідерландів, України та Китаю. Виберіть екземпляр, який найбільше вам подобається, та купіть його за доступною ціною. Однак не забувайте про здоров'я та не захоплюйтеся вживанням кальянів.

Ціна використання кальянів

Попри те, що кальян існує вже тисячоліття, на цей час проведено не так багато досліджень про його вплив на організм. Однак отримані результати свідчать лише про те, що споживання кальяну пов'язане із ризиками для здоров'я. Причина у тютюні, який є основним джерелом диму як у кальяні, так і у сигаретах. При курінні наргіле користувачі піддаються впливу багатьох тих же токсичних сполук та побічних продуктів, що й споживачі сигарет. Однак за один сеанс вони отримують їх у значно вищі концентрації, що насправді може погіршити стан здоров'я.

Вміст нікотину  основного джерела тютюнової залежності  в кальяні сильно варіюється, оскільки залежить від типу тютюну. Важливо зазначити, що обсяги, що вдихаються, викликають занепокоєння, тому що вони доставляють велику кількість небезпечних хімікатів за сеанс у порівнянні з сигаретами. Виходячи з вищезгаданих міркувань, використання кальяну представляє для курця такий самий або навіть вищий ризик, ніж куріння цигарок.

Попри відмінності у поширеності кальяну серед різних груп населення, очевидно, що загалом за короткий період спостерігається різке збільшення його використання. Дослідження повинні надалі допомогти у розумінні та оцінці тенденцій вживання, соціально-демографічних характеристик та ризиків для здоров'я серед різних груп населення, що зазнають впливу кальяну. А це зрештою призведе до формування нової – суворішої політики, особливо тієї, яка регулює використання кальяну серед дуже вразливих груп населення.