Стартує новий проект "Майже колишні"

Сьогодні «1+1» покаже прем’єру нового реаліті-шоу під назвою «Майже колишні», яке покликане допомогти розібратись у стосунках та зберегти шлюб парам, які перебувають на межі розлучення. Експертом проекту виступить відомий практикуючий психолог Ірина Кириченко, знайома глядачам «1+1» за проектом «Одруження наосліп».

Сьогодні у студії «Сніданку з 1+1» Ірина відверто розповіла про те, чи дійсно можна врятувати шлюб за допомогою психологів, та розкрила головні причини розлучень сімейних пар.

Ірина Кириченко розповіла, що Україна — одна з лідерів Європи за кількістю розлучень. Торік, за даними Мінюсту, розлучилося близько 54-х тисяч українських пар. Цього року не на користь подружньому життю пішли й пандемія коронавірусу та тривалий карантин.

«У кожного героя проекту є можливість побачити себе з боку, адже дуже часто те, як ми бачимо себе та свою поведінку не співпадає з реальною картиною. Герої проекту пройдуть низку випробувань: дистанція між подружжям – протягом семи днів пара буде жити в одному будинку, який розділений червоною лінією навпіл; будуть випробування на детекторі брехні; випробування ідеальними побаченнями тощо. Зазвичай ми вважаємо, якщо у стосунках нам погано, то змінивши партнера, нам одразу ж стане краще. Тому ми й надаємо героям проекту таку можливість. У проекті я допомагаю героям проаналізувати, зрозуміти або прийняти певні ситуації. Ми разом розробляємо план змін, вектор, за яким рухаємось. Я спостерігаю за динамікою розвитку стосунків та за необхідності можу внести певні корективи чи поради подружжю», - розкрила секрети реаліті психологиня.

Ведучі Сніданку та Ірина Кириченко

На запитання ведучої «Сніданку» Нелі Шовкопляс, які головні причини розлучень серед українців сьогодні, Ірина Кириченко назвала найпопулярніші, серед яких: зрада, фінансові проблеми, ранній вік одруження, залежність одного з партнерів, насилля у родині та відсутність взаєморозуміння.

«Коли ми зустрічаємо партнера, більшість з нас просто не готова до серйозних стосунків. Наприклад, ми зростали у різних умовах і пережили якісь травми в дитинстві, тож ми намагаємося за рахунок партнера вирішити ці проблеми, компенсувати їх. У нашому проекті буде пара, де дівчина рано втратила матір, а батько тривалий час звинувачував доньку у загибелі дружини. Тож вона знайшла собі такого чоловіка, який увесь час її підтримував», - розказала експерт проекту.

Ірина також зазначила, що головною ознакою того, що шлюб вже не має сенсу рятувати, може стати відсутність бажання та мотивації налагоджувати стосунки одного або обох партнерів у парі. А ще психологиня зазначила, як саме пояснити дитині, чому батьки розлучаються:

«Дуже часто, коли батьки розлучаються, дитина сприймає все на власний рахунок. Вона звинувачує себе у сімейних проблемах, думаючи, що погано вчиться чи неправильно себе поводить. Тож насамперед важливо дитині сказати правду, чому розлучаються батьки, але у м’якій формі – без подробиць. Не потрібно втягувати дитину у маніпуляції задля того, щоб зробити боляче своєму партнерові. Найважливіше, що повинні зробити батьки – зберегти дружнє ставлення один до одного, заради дітей», - зауважила психологиня.

Нагадаємо, учасниками нового реаліті «Майже колишні» стануть одружені пари, які перебувають на межі розлучення, але готові дати собі шанс врятувати родину. За умовами проекту, вони протягом тижня житимуть у розділеному навпіл будинку та пройдуть «стрес-тести». За результатами випробувань подружжя прийматиме рішення, чи готові вони до змін заради збереження шлюбу, або дійсно прагнуть розлучення. Виробництво проекту - Friends Production. 

Дивіться нове реаліті-шоу «Майже колишні» щовівторка о 22:45 на «1+1»

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram