Персональні навушники - найпопулярніший гаджет в асортименті сучасного звукового обладнання. Актуальний вибір на вітчизняних сайтах складається з сотень різноманітних моделей всіх форм і різновидів, які тільки можна собі уявити. І не дивно, що більшість покупців стикається з проблемами вибору - коли вибір, власне, є, але що саме варто купити - самостійно розібратися практично неможливо. У нашому матеріалі з фахівцем інтернет-магазину Музлайн розбираємося в тому, які бувають навушники, скільки коштує якісна модель і які бренди заслуговують довіри.

Бренди на довірі

На сьогоднішній день провідними виробниками професійних і призначених для користувача навушників є компанії:

 1. Yamaha;
 2. JBL;
 3. Beyerdynamic;
 4. Marshall;
 5. Sony і багатоінших.

Нарівні з ними на ринку присутні і молоді азіатські компанії, назви яких для наших покупців практично нічого не говорять. Їхня продукція в порівнянні набагато дешевша, однак її якість у більшості випадків залишає бажати кращого. Звичайно, купувати ноунейм-навушники не заборонено, проте придивіться краще до їх властивостей і виконання, перш ніж діставати гаманець.

Карта видів

Існує кілька основних різновидів сучасних навушників - умовно їх можна сформувати в дві великі категорії, професійні і призначені для користувача девайси, а вже серед них виділити:

 • студійні;
 • моніторні;
 • діджейські;
 • гібридні гарнітури з вбудованим мікрофоном;
 • спортивні;
 • портативні бездротові;
 • закриті;
 • відкриті;
 • компактні вакуумні і звичайні вкладиші.

Відмінності між ними пролягають в двох площинах. Перш за все, це конструкція - найочевидніше, що кидається в очі і не вимагає пояснень навіть для неспеціалістів. А по-друге, це технічні можливості пристрою, що залежать від якості і властивостей комплектуючих. Зрозуміло, професійні навушники куди більш ефективні, зручні, практичні для вирішення професійних завдань, пов'язаних з живим звуком або записом. Призначені для користувача навушники володіють більш скромними акустичними властивостями, але при цьому зручні, практичні для щоденного побутового застосування і прослуховування музики.

Різниця між побутовими і професійними навушниками пролягає також і в площині вартості - якщо призначені для користувача девайси принципово доступні широкому колу покупців, то пристрій класу про відрізняються істотно більш високою ціною, яка може становити кілька сотень доларів і більше. Експерти інтернет-магазину Muzline нагадують, що існують і виключення з цих правил - це навушники hi-fi класу, призначені для користувача девайси, що володіють неймовірно точним і якісним звучанням, але не використовуються при цьому для професійної роботи. Їх вартість дуже часто перевищує ціну спеціалізованих гаджетів, а аудиторія їхніх шанувальників природним чином обмежена як вимогами до якості звуку, так і купівельною спроможністю.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram