false

Крім класичних рішень у вигляді настільних і мобільних комп'ютерів, для створення парків техніки в офісах, або домашньої цифрової екосистеми, виробники пропонують альтернативні рішення у вигляді тонких клієнтів, неттопів і систем all-in-one, також відомих як моноблоки, причому останні набувають усе більшої популярності.

Моноблок для дому або офісу

Комп'ютер моноблок "все-в-одному" - сучасне рішення, яке поєднує зручність і компактність, і в разі домашнього застосування, або функціонування в умовах офісу, відрізняють наступні переваги й особливості:

  • займає порівняно менше місця, ніж традиційний настільний ПК;
  • забезпечує зручність використання, як і десктоп;
  • великий дисплей (зазвичай 22-27 дюймів) вміщує більше інформації, ніж екран ноутбука;
  • тиха робота і просунуте охолодження - наприклад, моноблоки Acer відрізняє мінімальний шум при роботі, а то й повна його відсутність у моделях без активного вентилятора Aspire C22;
  • стильний дизайн виглядає набагато привабливіше за громіздкий десктоп.

Повною мірою вибір моноблока для облаштування робочого місця або в ролі домашнього центру розваг обумовлений відсутністю необхідності часто переміщати пристрій. До того ж для оптимізації роботи комп'ютера AiO потрібно джерело безперебійного живлення.

false

Ноутбук як рішення для домашнього або офісного застосування

Мобільні комп'ютери як заміна повнорозмірної настільної системи для будинку або робочого застосування - повсюдна практика - у якій є як переваги, так і слабкі сторони:

  • компактність - ноутбук легко переносити, це зручно якщо співробітникам необхідно працювати поза офісом або вдома;
  • автономність - мобільні ПК нечутливі до стрибків напруги або короткочасних збоїв електромереж;
  • продуктивність - по потужності лептопи середнього і початкового рівнів можна порівняти з моноблоками, але топові конфігурації для ігор або професійної творчості не поступаються настільним ПК.

Для роботи в якості повноцінної заміни настільного комп'ютера, ноутбук вимагає підключення зовнішнього монітора, клавіатури і миші, що нівелює компактність такого рішення.

Моноблок або ноутбук - як зробити вірний вибір

При порівнянній продуктивності моноблок надає більше зручності і функціональні можливості "великого" комп'ютера, але повністю позбавлений автономності. Ноутбук навпаки, хоч і програє в розмірі екрану, але компактні габарити і запас автономності, якого вистачає на кілька годин роботи від батареї, дозволяє вільно переміщати пристрій і працювати практично де завгодно. Узагальнюючи сказане, можна зробити висновок, що моноблок забезпечує більш продуктивну роботу саме при стаціонарному використанні, а ноутбук, нехай навіть класу DTR, це мобільне рішення, відмінно пристосоване працювати де завгодно.