В Чернівцях відкрили антикризовий центр, який подарував надію матерям-одиначкам та бабусям-безхатченкам. Цей благочинний проект з надання соціальних послуг та притулку найбіднішим сім’ям називається “Місто добра” і має одну дуже шляхетну мету - збереження дитини в українських сім’ях.

Реалії сьогодення не завжди дозволяють жінці, яка з тих чи інших причин змушена виховувати  дитину самотужки, насолоджуватись материнством - соціальні виплати настільки мізерні, що ледь дають змогу зводити кінці з кінцями. Та й не кожна породілля має домівку, куди повернеться  після  пологового будинку, адже тема домашнього насильства особливо в часи пандемії - одна з найпоширеніших не тільки в Україні, а й світі загалом. З думкою про таких жінок в Чернівцях створено антикризовий центр, до якого може звернутися кожна мати-одиначка - тут нададуть притулок і займуться дитиною, поки жінка ставатиме “на ноги”.

“Я сотні разів уявляла як по камінцях на газоні стрибатимуть діти, як спускатимуться з гірки казкового дерева і тонутимуть в кульках блакитного басейну... їх сміх на коридорах і тупотіння мацьопиків нашою великою бібліотекою... сьогодні Юля (одна із наших мам) співала колискову для сина у кімнаті для мацьопиківі це було чарівно… - ділиться на своїй сторінці у соціальній мережі Марта Левченко, засновниця центру та благодійного фонду " Я майбутнє України".

Організатори зазначають, що Місто добра - це не готель чи хостел - це, в першу чергу, місце, де жінка може знайти себе - тут проводяться курси підприємництва та лідерства,  працюють психологи, є спортзал та масажний кабінет, медпункт, дитячі кімнати і навіть кінозал. Єдина умова - бажання самої жінки змінитися і розпочати нове життя.  Центр може одночасно надати притулок 80 людям, час проживання жінки тут не обмежений, а з пошуком роботи допомагають волонтери. І все це було побудовано без жодної копійки з боку держави - все за рахунок благодійників, одними з яких була родина голови  ради АПП у Київській області Романа Косинського. Подружжя підтримує всі благодійні ініціативи Марти Левченко,  відомої волонтерки та благодійниці.

“Нам іноді не вистачає часу, уваги  для добрих справ”, - зазначає пан Роман, - “Тому я вважаю такі благодійні проекти як “Місто добра”, “Буковинська мрія”, в якій ми щорічно приймаємо участь, Фонд “Я майбутнє України”, - це такі собі провідники добра з повсякденного світу до світу, де щоденно здійснюються дитячі мрії. На мою думку, найголовніше це те, що вони (жінки, прим. автора) отримують шанс. Шанс на майбутнє. Шанс мам виховувати своїх дітей. Ну а для дітей - це бути поруч зі своїми мамами. Це велика справа”.

Зауважимо, що доброчинністю Марта Левченко, лауреатка  національної премії “Жінка України 2020” у номінації “соціальний внесок”,  займається не перший рік, опікуючись, багатодітними родинами та сиротами. А в подальших планах очолюваного нею  Фонду - побудова дитячого центру розвитку дитини та швейної фабрики, де жінки мали б змогу працювати і заробляти кошти.

За статистикою, в Україні 200 тисяч осіб отримують виплати як матері-одиначки, а в дитячих будинках проживає майже 3, 5 тисячі дітей. В українських пологових біля вікон навіть стоять колиски, в які кладуть малюків, від яких відмовились мами… Маємо надію, що завдяки цьому проекту такі дітки зможуть залишитись біля своїх найрідніших, а мамам не доведеться приймати фатальне рішення про відмову від малят, адже такі Міста Добра починають будувати ще в трьох містах України - Києві, Львові та Одесі.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram