false

Уникнути несприятливого впливу забруднень на здоров'я співробітників підприємств можна за допомогою спеціальних засобів захисту. Кожен роботодавець повинен проінструктувати з охорони праці весь персонал, що працює в середовищі зі шкідливими/небезпечними речовинами. А також забезпечити безпечні умови праці у вигляді: спецодягу, взуття, захисних масок, спеціальних огороджень, інструментів та ін.  

Крім підприємств, зберегти здоров'я можна і офісним співробітникам. Досить забезпечити приміщення хорошою вентиляцією і більш сучасними засобами опалення. Або забезпечити якісним вогнегасником і пожежним інвентарем  від компанії OZON™.

Різниця між індивідуальними і колективними засобами захисту

Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) — для 1 людини. Елементи захисту не прив'язані до обладнання або приміщення.

Залежно від виду і специфіки роботи, ЗІЗ від компанії OZON ™ включають захист:

  • шкіри (одяг — хімічно стійкий, водонепроникний, для зварювання; та рукавички — для роботи з електрикою, хімічно стійкі, універсальні);
  • органів дихання (маски, респіратори, протигази, напівмаски);
  • органів слуху (беруші і навушники протишумні);
  • слизових оболонок (окуляри, щитки);
  • голови (каски) та обличчя (щитки, зварювальні маски);
  • ніг (взуття — утеплене, водонепроникне, медичне).

ЗІЗ повинні бути підібрані за розміром, статтю, ростом та підходити під умови роботи.

Для колективного захисту (ЗКЗ) використовуються спеціальні пристрої, інструменти, пристосування для забезпечення централізованої безпеки всього колективу або групи людей. Наприклад, це:

  • захист від падіння з висоти (страхувальний пояс, строп-стрічка, карабіни, гальмівні пристрої і т. п.);
  • вироби для роботи з електрикою (калоші, килимки, рукавички);
  • сигнально-огороджувальне обладнання (стрічки, конуси);

А також пожежний інвентар, сигналізація, вентиляція і т. п.

Способи зберігання ЗІЗ та ЗКЗ

Щоб зберегти засоби захисту в належному вигляді знадобиться спеціальне приміщення. Вибір залежить від сфери застосування і специфічних особливостей роботи. Так, в деяких випадках потрібні спеціальні укриття з певним температурним режимом вологості повітря. Для дотримання всіх правил зберігання передбачені спеціальні нормативні документи.

Наприклад, засоби захисту від падіння з висоти повинні перебувати в сухих приміщеннях, де відсутні теплові прилади. Вони повинні бути в підвішеному стані або розкладені в один ряд на полицях.

Використання ЗІЗ та ЗКЗ за правилами

Потрібно вести облік ЗІЗ і контролювати їх видачу. Можна завести особову картку для співробітника. У ній позначати кількість виданих засобів, підтверджених підписом самого працівника.

Використовувані ЗІЗ і засоби колективного захисту повинні відповідати сертифікатам якості. Так, компанія-виробник OZON™ має високоякісний асортимент робочої уніформи та ЗІЗ. Перевірені часом і з гарантією на всю продукцію. Більш розширений асортимент: взуття, рукавички, каски, спецодяг (Харків, за адресою вул. Благовіщенська, 11) представлений в даному представництві компанії. Крім того, ще 27 філій розташовані по всій Україні