Гіроборди відносяться до категорії персонального електротранспорту. Конструкція складається з платформи для ніг, яка з'єднує два колеса. У деяких моделях до платформи додатково кріпиться ручка для більш комфортної їзди. Функціонує пристрій від батареї і управляється за рахунок балансу тіла користувача. Залежно від моделі, підходить для використання тільки в місті по асфальтованих трасах або і для грунтових доріг.

На ринку представлений широкий вибір цих засобів пересування від Robstep Robot Co, BRAVIS, Like.Bike, ROVER, UFT, Smart Balance. Постачальники пропонують гіроборди для дітей, дорослих і універсальні. Вони відрізняються за кольором, цінами, технічними характеристиками і комплектацією. Тому підібрати підходящий варіант під особисті вимоги нескладно.

Особливості вибору гіроборда

Вибирати смарт-транспорт потрібно в залежності від того, в яких умовах планується його використовувати, а також від віку та комплекції користувача. Щоб купити гіроборд, який буде відповідати очікуванням, зверніть увагу на такі характеристики:

  1. Технічна частина. Дорослій людині, якій пристрій потрібен для прогулянок, поїздок за продуктами або на роботу/навчання, рекомендуємо звернути увагу на моделі з максимальною швидкістю 15-25 км/год, запасом ходу до 30 км і потужністю мотора 500-1000 Вт. Ємність акумулятора в такому смарт-транспорті становить 2200-4400 мАг. Повний заряд відновлюється за 90-180 хвилин. Добре, щоб для дітей ці показники були нижчими. Це забезпечить кращу безпеку.
  2. Ходова частина. Залежно від умов експлуатації, виробники пропонують кілька варіантів розміру коліс. Вважається, що 4,5-6 дюймів підходять дитині, а підліткам і старшим — 8-12 дюймів. Зверніть увагу і на максимально можливу вантажопідйомність — може складати до 150 кг, а також на кут підйому — 15-25 градусів. Якщо плануєте здійснювати дуже тривалі поїздки, придбайте модель з ручкою. Вона істотно знизить навантаження на коліна.
  3. Дизайн. Smart-техніка зараз — не тільки засіб пересування, а й елемент іміджу. Тому що компанії, що її виробляють, подбали про те, щоб кожен покупець підібрав для себе варіант, що відображає його стиль. У каталогах інтернет-магазинів і звичайних торгових точок знайдуться пристрої різних форм і всіляких кольорів: від класичних чорних, білих, червоних до кислотних жовтих, зелених, рожевих, помаранчевих і інших. Особливим розмаїттям відтінків відрізняються дитячі гіроборди. Для дорослих бренди пропонують ексклюзивні моделі з дизайнерськими принтами.
  4. Додаткові можливості. Техніка часто оснащується LED-підсвіткою і вбудованими динаміками для програвання музики. Також вона може отримати дистанційне управління і мати спеціальний додаток для смартфона. З точки зору практичності такі функції не особливо важливі, хоча на ціну впливають.

Це не самий технологічний smart-транспорт і вибрати відповідний нескладно. Проте, перед покупкою вивчіть вказані вище характеристики уважно.

У чому плюси

Гіроборди в Україні користуються популярністю давно. На них катаються люди практично різного віку, що говорить про їх універсальність. Крім цього, електричні засоби екологічні, компактні, практичні в зберіганні та перенесенні, приносять користь для здоров'я (тренують м'язи ніг, спини, покращують поставу) і головне — у багатьох ситуаціях успішно замінюють міський громадський транспорт. Користувачі купують гіроборди, щоб їздити на роботу або навчання, економлячи гроші на проїзд.