16 липня Український Жіночий Конгрес вдруге після Кременчука відбувся у форматі регіонального діалогу та пройшов у Запоріжжі. Говорили про економічні виклики для жінок на місцевому рівні, соціальне підприємництво та збільшення економічної участі жінок з вразливих груп в регіоні. 

Діалог у Запоріжжі відкрили співзасновниці Українського Жіночого Конгресу: Світлана Войцеховська, народна депутатка України (2014-2019) та  Марія Іонова, народна депутатка України, модерувала розмову Альона Бабак, Міністерка громад та територій (2019-2020). Крім того, Олена Жук, голова Запорізької обласної ради долучилась до обговорення. 

"Традиційний бізнес працює на прибуток, коли ж ми говоримо про соціальне підприємництво, то бачимо що ось цей "чистий дохід" не присвоюється, а інвестується на досягнення великої соціальної мети. Географія розповсюджень таких підприємств охоплює усю Україну. Тому ми не втомлюємося дякувати нашим партнерам, які підтримують Діалоги Українського Жіночого Конгресу, зокрема цей, який зараз проходить у Запоріжжі", - відмітила  Марія Іонова, під час відкриття Діалогу в Запоріжжі.

"Тема, яку ми сьогодні розглядаємо надзвичайно гостра.. Під час пандемії  зросли випадки домашнього насильства, а також утиски тих жінок, які постійно стикаються із множинною дискримінацією. Кожна жінка хоч один раз у житті стикалася із дискримінацією, але жінки із вразливих груп з цим борються кожного дня", - вважає Світлана Войцеховська.  

На думку очільниці Запорізької облради Олени Жук, зараз існують дві ключові проблеми: по-перше, пандемія, яка знизила імунітет не тільки людей, але й підприємств і господарств, а по-друге, це те, що Запорізька область знаходиться у прифронтовій зоні України. 

"Проте саме жінки виступають у ролі  медіатора та запобіжника, який може змінити хід історії", - підсумувала вона. 

Важливий голос в цій дискусії мали представниці громадських організацій Запорізької області. 

"Сьогодні унікальний захід, який дозволяє нам, представницям організацій, які захищають інтереси вразливих жінок напряму ставити питання, які нас турбують. Зокрема, під час пандемії вразливість ромських жінок ще більше посилилась. Окрім того, що ромські жінки потерпають від мультидискрімнації, тому що вона жінка, тому що вона ромка, але ще й тому, що її права і можливості обмежуються у самій ромській громаді в силу традиційних поглядів. Через пандемію соціально-економічний стан ромських жінок погіршився", - поділилася Анжеліка Бєлова, очільниця ГО "Об’єднання ромських жінок "Голос Ромні".

За результатами цієї зустрічі, УЖК підготує практичні рекомендації щодо конкретних кроків на місцевому рівні для ефективного економічного відновлення, направить рекомендації до органів влади, а також в рамках інформаційної кампанії проінформує широку громадськість про напрацьовані результати зустрічі.