Група Ferrero незмінно дотримується принципів екологічно стійких ланцюжків поставок пальмової олії, що виключають вирубку лісів і будь-які форми експлуатації. Саме тому Ferrero активно співпрацює з неурядовими організаціями, іншими ключовими стейкхолдерами і постачальниками; 100% пальмової олії, яке закуповує Ferrero, є сертифікованим за стандартами RSPO як сегреговане (RSPO SG), з можливістю забезпечити відстеження аж до фермерських господарств.

Відстеження і прозорість ланцюжка поставок

Ключовим фактором екостійкості пальмової олії Ferrero є повна відстежуваність до рівня маслопереробного заводу і фермерського господарства, що дозволяє нам отримати чітке уявлення про весь ланцюжок поставок, починаючи з першого етапу виробництва пальмової олії. Ми прийняли рішення ще більше підвищити прозорість нашого ланцюжка поставок, надаючи дані відстеження від наших заводів-постачальників. З 2018 року, завдяки допомозі наших постачальників, ми кожні шість місяців добровільно публікуємо список всіх заводів, де виробляється і закуповується нами пальмова олія. Актуальний список за друге півріччя 2019 року розміщено на корпоративному сайтіFerrero. У 2019 ми закупили 209 тис. т. пальмової олії, сертифікованого за рівнем RSPO SG, 10% якого також пройшло перевірку на відповідність вимогам POIG (Інноваційної групи в області виробництва пальмової олії); 100% нашого пальмової олії можна відстежити до заводу, на якому воно було закуплено (в цілому 91 завод), 99,96% - до земельних ділянок (448 плантацій). В даний період ми включили в свій ланцюжок поставок 25 281 фермерське господарство.

Країна

Обсяг %

К-сть заводів

Бразилія

0,51%

5

Коста-Ріка

0,22%

2

Колумбія

0,06%

1

Гватемала

1,91%

5

Гондурас

0,85%

1

Індонезія

19,26%

34

Малайзія

75,80%

35

Папуа-Нова Гвінея

1,35%

8

Країни, в яких компанія Ferrero закуповувала свою пальмову олію в 2019 році

Ми прагнемо бути лідерами галузевої трансформації, ведучи масштабну роботу в цьому напрямку зі своїми постачальниками і партнерами. У 2020 році Ferrero посіла перше місце серед 173 компаній галузі в рейтингу покупців пальмової олії WWF (Всесвітнього фонду дикої природи) як компанія із самою екостійкою пальмовою олією. Аналіз досвіду Ferrero, що включає в себе наші основні досягнення, завдання та плани на майбутнє щодо забезпечення екостійких ланцюжків поставок пальмової олії, представлений на сайті рейтингу покупців пальмової олії WWF.

Хартія по пальмовій олії Ferrero, прийнята в листопаді 2013 року, включає в себе вимоги і показники перевірки відповідності POIG. Ми активно співпрацюємо з постачальниками і оцінюємо їх відповідність вимогам Хартії за допомогою незалежних сторонніх організацій. Крім того, з 2015 року в Хартію включені положення HCSA (HighCarbonStockApproach), а також розділ «Вільні та справедливі трудові відносини при виробництві пальмової олії: Керівництво по впровадженню».

З огляду на багаторічний позитивний досвід роботи в рамках Хартії по пальмовій олії Ferrero, ми спільно з нашими ключовими внутрішніми і зовнішніми стейкхолдерами, ставимо собі за мету її подальший розвиток до кінця 2020 року. Оновлений документ буде краще відповідати новим викликам і враховувати напрацьовану експертизу Ferrero.

Ferrero також активно підтримує методологію HighCarbonStockApproach (HCSA-підхід до високовуглецевих запасів), що дозволяє відрізняти природоохоронні лісові ділянки від деградованих земель з низькими значеннями вуглецю і біорізноманіття, які можуть бути розроблені. Зазначена методологія розроблена з метою забезпечити загальновизнаний, практичний, прозорий, обгрунтований і переконливий з наукової точки зору підхід, заснований на прихильності принципу припинення вирубки лісів в тропіках, - який в той же час забезпечує дотримання прав місцевого населення та підтримки нормального рівня життя фермерів.

Починаючи з 2016 року, з метою впровадження принципів Хартії по пальмовій олії щодо відмови від вирубки лісів, ми спільно з EarthwormFoundation займаємося розробкою і реалізацією власного Протоколу по верифікації. В результаті в жовтні 2020 року Ferrero почала користуватися сервісом відстеження та верифікації за допомогою супутникової системи Starling протягом всього свого ланцюжка поставок пальмової олії, що допомагає контролювати повну відсутність в ній вирубки лісів. Starling, використовує систему самостійної верифікації та відстеження землекористування з виявленням потенційних місць вирубки лісів і конверсії в нашому ланцюжку поставок. Супутникова система Starling, розроблена консорціумом у складі підрозділу AirbusDefenceandSpace, EarthwormFoundation і компанії SarVision, використовує РЛС з високою роздільною здатністю в поєднанні з отриманням оптичних зображень через супутник для моніторингу змін грунтово-рослинного покриву, а також порушень лісового покриву в режимі, близькому до реального часу.

Активне сприяння трансформації галузі

Ми беремо активну участь у розвитку галузі екостійкої пальмової олії на різних рівнях. Будучи членами - спонсорами цілого ряду мультидисциплінарних експертних майданчиків і круглих столів, ми беремо участь в предметному обговоренні питань майбутнього промислового виробництва пальмової олії.

Ми тісно співпрацюємо з EuropeanPalmOilAlliance (EPOA) - діловим альянсом, який взаємодіє з національними ініціативами в різних європейських країнах, шляхом навчання стейкхолдерів по темах, пов'язаних з галуззю пальмової олії, сприяння обміну інформації на науковій основі і створення збалансованої позиції по таких аспектах пальмової олії, як поживна цінність і екостійкість. Альянс EPOA всіляко сприяє впровадженню 100% екостійкого пальмової олії.

Ferrero вітає затвердження радою керуючих RSPO ключових правил під назвою «Розділена відповідальність» і закликає всіх членів організації - з метою виконання місії RSPO - робити все від них залежне: «Мобілізуватися, діяти, трансформувати». На даний момент, після прийняття заходів радою керуючих RSPO, всі члени цієї організації (незалежно від категорії членства) поділяють вимоги і зобов'язання в області екостійкості.

На правах дійсного члена ForumforSustainablePalmOil (FONAP- Форум по екостійкому виробництву пальмової олії) Ferrero тісно співпрацює з німецьким відділенням WWF і безпосередньо контактує з місцевою неурядовою організацією WildAsia'sGroupScheme (WAGS - Групова схема «Дика Азія») для обговорення ходу робіт і відстеження результатів WAGS . Ми стали спонсорами першого етапу проекту (project), що почався в липні 2018 року, а також підписали угоду про співпрацю в рамках другого етапу, який стартував в грудні 2019 року і триватиме до березня 2021 року. Наша участь у цьому проекті є добровільною і виходить за рамки членства в форумі FONAP. За підтримки міжнародних, національних та місцевих партнерів проект робить основний акцент на сприяння дрібним фермерським господарствам для включення їх в екостійкий ланцюжок поставок, - приділяючи при цьому увагу питанням збереження природних ресурсів і вирубки лісів. Крім того, WAGS ставить перед собою мету в реальних умовах перевіряти і застосовувати додаткові критерії FONAP (критерії, визначені на форумі FONAP на додаток до таких сертифікаційних схем, як RSPO) для масштабування таких заходів по всьому ланцюжку поставок пальмової олії в Малайзії.

Кількісні дані, наведені в даному звіті, відносяться до січня-грудня 2019 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram