Батьків на час пандемії не пускатимуть на поріг школи. У зв'язку з цим дорослі турбуються про те, чи зможе школа забезпечити безпеку і повноцінне навчання дитини. Адже вони не зможуть особисто переконатися, чи вжито всіх запобіжних заходів всередині навчального приміщення.

Експерти найбільшого маркетплейса дитячих товарів Ipopokids розібралися і розповіли, що вже відбувається на законодавчому рівні в школах. Які заходи вживаються, щоб звести ризик зараження до мінімуму, і те, як це вплине на навчання.

Коронавірус

Школи не займатимуться самоорганізацією, так як це сталося в Ізраїлі - в травні. Через що спалахнула нова хвиля зараження коронавірусом. Нагадаємо, що саме там, в навчальних закладах учні ходили без масок, а співробітники не провітрювали приміщення. Як підсумок коронавірус в школі за лічені дні охопив всю країну.

Власне тому дорослі, які супроводжують учнів не зможуть входити в школу. У школах робиться все можливе, щоб не створювати великий потік людей. Вимірювання температури дітям буде такою ж постійною процедурою, як і прийом їжі. Причому не тільки в навчальному закладі, а й удома. В іншому випадку дитину просто не пропустять на територію школи.

Які роботи ведуться в школах?

Відбувається перепланування їдалень, коридорів і кабінетів. Введена норма, дотримання дистанції як між учнями так, і між партами і столами в харчоблоці. Для інформування всюди, де тільки можна висітимуть брошури про Covid19. А перед відвідування занять в обов'язковому порядку потрібно обробляти руки. На відкритому повітрі буде проходити не тільки фізкультура, а й деякі з предметів, що вивчалися раніше в рамках класного кабінету.

Вимога до співробітників

Вчителі, прибиральниці, кухарі, завучі - не важливо, абсолютно всі будуть регулярно проходити тести на наявність вірусу. Перед початком роботи буде вимірюватися температура. Вологе прибирання стане частиною нових робочих обов'язків за рахунок скорочення часу на збори і наради.

Що буде під час перерви?

Час перерви більше не буде для всіх учнів загальним. Поки одна частина школи на заняттях - інша частина буде проходити процедури дезінфекції. А після переходу з класу в клас одних учнів, на «перерву» підуть інші. Цей час тепер складно назвати відпочинком дітей між уроками. Швидше це стане можливістю для провітрювання приміщень і підтримання дисципліни.

Якщо до початку пандемії правила поведінки на перерві полягали в тому, щоб не бігати і не кричати, то тепер в школах обмежується вільне пересування. По коридору прокладуть чіткий маршрут для учнів, від якого не бажано відхилятися.

Що далі?

Введення правил безпеки є вимогою ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я). Вже прописано 18 пунктів, згідно з якими повинні функціонувати школи. Правила пов'язані:

  • з дотриманням гігієни;

  • скринінгом співробітників і учнів; 

  • дистанцією між людьми;

  • підготовкою до домашнього навчання. 

Не менш важливе питання стосується самого навчання. Чи вийде в нових умовах навчатися згідно з програмою. Адже чимало часу буде приділятися інструктажу про Covid19. Але якими б складними не були обставини, потрібно адаптуватися до нових реалій. Іншого шляху просто немає. Експерти ipopokids турбуються про безпеку ваших дітей, тому детально вивчили ситуацію як в країні, так й у світі. Щоб надати повну інформацію на тему «новини коронавірус діти» та захистити Ваших дітей.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram