Де лікуватися в 2018 році?

11:20, 24 січня 2018
Вікно
1381 0

Після введення безвізового режиму з країнами ЄС світові клініки стали доступні українським пацієнтам. Тепер для організації термінової поїздки досить мати біометричний паспорт.

Чому українці обирають лікування за кордоном? Що і де лікувати в 2018 році? Відповіді на ці питання дають експерти платформи для пошуку медичних рішень Bookimed.

За даними Букімед, у 2017 році 13% пацієнтів, які звернулися в пошуках лікування за кордон, — громадяни України. Така цифра пояснюється тим, що рівень медичних послуг та оснащеності клінік Німеччини, Ізраїлю і навіть сусідньої Польщі — істотно вищий.

Деякі процедури в Україні обмежені законодавством. Пересадку кісткового мозку, яка є найбільш ефективним лікуванням раку крові, тут проводять тільки дітям. Дорослим пацієнтам доводиться їхати за кордон.

Схожим чином ідуть справи з трансплантацією органів. За останні 16 років в Україні проведено всього кілька операцій з пересадки серця. Згідно із законом після смерті людини дати дозвіл на пересадку можуть тільки її родичі. Але погоджуються на таке вкрай рідко.

Куди їхати лікуватися?

Німеччина

Медицина Німеччини — це загальновизнані стандарти якості. Держава контролює кваліфікацію лікарів, стан устаткування і рівень сервісу. В країну їдуть для лікування онкології, проведення операцій на головному і спинному мозку, лікування кардіологічних захворювань без розрізів (за допомогою катетера).

Польща

В Польщі найбільш затребувані такі напрямки: пластична хірургія, стоматологія, хірургічне лікування ожиріння, лікування безпліддя. Рівень польських клінік близький до європейського, а ціни істотно нижчі, ніж у Німеччині.

Ізраїль

Ізраїль зайняв перше місце в світі за якістю медичних послуг та рівнем комфорту за даними Міжнародного центру досліджень в охороні здоров'я (IHRC). Тут проводять лікування онкологічних захворювань, нейрохірургічні операції будь-якої складності, лікування безпліддя і штучне запліднення (ЕКЗ). У 30% випадків діагноз, поставлений в СНД, в Ізраїлі не підтверджується.

Туреччина

Туреччина входить в топ-5 найбільш затребуваних країн для лікування. Вона приваблює українських пацієнтів найкращим співвідношенням ціни і якості в порівнянні з Ізраїлем або Німеччиною. Тут використовують новітні технології для лікування онкології (роботизована хірургія да Вінчі, кібер-ніж). У клініках проводять трансплантацію кісткового мозку дорослим і дітям (ефективність — 90%), пересадку печінки і нирок, операції на головному мозку.

Що в підсумку?

Дослідження Національного інституту раку показують, що кожен рік в Україні реєструють понад 130 000 випадків онкології. Ще кілька тисяч чоловік щороку потребують пересадки серця або печінки. З огляду на поточні можливості української медицини, тенденція з виїзду на лікування за кордон буде рости.

Не варто орієнтуватися тільки на країну. Вибирати необхідно кращу клініку і профільного фахівця, який знайде індивідуальне рішення вашої медичної проблеми.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter