24 грудня Софійська площа в столиці стала місцем проведення масштабної різдвяної програми, яку ініціювали християни-протестанти, що входять до Ради євангельсько-протестантських церков України (РЄПЦУ). До свята, організованого РЄПЦУ, приєдналися греко-католики та римо-католики. Захід відвідали тисячі киян та гостей міста.

Святкова програма містила театралізацію, таку, як живий вертеп та політ каскадера у одежі ангела над площею від дзвіниці до сцени. Відбувся фінал конкурсу сімейної різдвяної пісні, у якому виступили три родини.

В офіційній частині під назвою «Святий вечір на Софії» українці почули відеопривітання від Президента України Петра Порошенка.

«Я святкуватиму Різдво і 25-ого грудня, і 7-ого січня. І ми жодним чином не зазіхаємо на ті чи інші традиції святкування Різдва. Шануємо їх та поважаємо. Обирати собі календар – це є особисте право кожного. А от завдання держави – гарантувати таке право і дати можливість вибору. Україна унікальна у своїй віротерпимості і повазі до релігійних почуттів». 

Також Президент нагадав про вплив європейської Реформації на науку, освіту та культуру України. «Нині протестантські церкви відіграють дедалі більшу роль в українському духовно-релігійному житті. Вони звершують активну проповідницьку, просвітницьку, благодійницьку діяльність. Я високо ціную їхній внесок у поширення Божого Слова, у зміцнення авторитету Біблії як невичерпного джерела мудрості і моралі», — сказав у своєму відеозверненні Петро Олексійович.

На святі з привітальним словом виступили секретар РНБО України Олександр Турчинов, міністр культури України Євген Нищук, народний депутат України Павло Унгурян, голова комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності Микола Княжицький.

Відбулися включення привітань з-за кордону. В їх числі — відео людини-легенди Ніка Вуйчича, який висловив впевненість в існуванні особливого Божого плану для України.

«Я щиро вірю, що Україна стане прикладом і поведе за собою інші країни Європи», — сказав Нік.

Під час свякування брали участь християнські колективи: об’єднаний хор євангельських християн-баптистів, хор Української євангельської теологічної семінарії, вокальний секстет ManSound, гурти «Квант» і «Прео», дитячий квартет «Нотки» з Луцька.

На сцені пролунала спільна молитва голів Церков за Україну та єдність.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 16 листопада 2017 року прийняла закон №5496 про офіційне святкування Різдва Христового не тільки 7 січня, але й 25 грудня. 29 листопада закон був підписаний Президентом України та набув чинності. Цього року вперше в історії України на державному рівні офіційно святкувалося Різдво Христове 25-го грудня.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram