У Києві видали календар на підтримку майже втраченого мистецтва

10:31, 27 грудня 2017
Вікно
483 0

Наприкінці грудня мистецька ініціатива "UAMAZE" презентувала унікальний Самчиківський календар з метою збереження та популяризації українського мистецтва. Кошти від продажу підуть на розвиток Самчиківки та перетворення українського села на туристичний арт-центр Хмельниччини.

Неймовірно барвистий та аутентичний, проте маловідомий Самчиківський розпис сьогодні знаходиться на грані зникнення. В цьому напрямку працює лише чотири майстри на всю країну. Тому мистецька ініціатива "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" допомагає тому, щоб про Самчиківський розпис дізналося якомога більше людей і майстри встигли передати свої знання.

«Особливість Самчиківського розпису — зубчатий малюнок, присутність певної незграбності та неідеальності. Разом з "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" хочемо виростити своїх наступників, щоб зберегти це мистецтво та зробити більш цікавим для молоді. Мріємо, щоб Самчиківка стала відомою в Україні, не менше ніж Петриківка», - розповів майстер Віктор Раковський.

“Ми прагнемо поділитися з усіма красою унікального мистецтва та допомогти йому квітнути. Саме тому, постійно проводимо майстер-класи, створили школу розпису та видали Самчиківський календар на 2018 рік. Ми не просто відтворюємо автентичні орнаменти, а даємо Самчиківці нове життя, робимо її сучасною та близькою українцям”, – зазначає Ірина Титова, координатор проекту «UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва».

Придбати календар та зробити особистий внесок у майбутнє Самчиківки можна у фейсбуці “UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва”, також у магазині Читайка та клубі ХЛАМ. Кошти від продажу за словами організаторів підуть на розвиток та перетворення с. Самчики у туристичний арт-центр Хмельниччини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter