ABCD vs №1 українська національна галузь. Слово за президентом

16:01, 15 грудня 2017
Вікно
704 0
false

Транснаціональні компанії – світові сировинні гравці із т.з. групи ABCD, що розшифровується як ADM - Bunge - Сargill - Dreyfus, та пристала до них китайська Cofco, разом із українсько-транснаціональними латифундистами, “показали зуби” найуспішнішій українській галузі – національній олійновидобувній промисловості, одній-єдиній, яка за останні 20 років стала світовим лідером.

Не встигла Верховна Рада України під час прийняття бюджету на 2018 рік проголосувати за підтримку збільшення в Україні переробки олійних культур шляхом прикриття лазівок до стимулювання експорту не переробленої сировини – ріпаку та сої, через припинення відшкодування ПДВ при їх експорті, як ці панове, “ЄБА – це ми!”, користуючись повним домінуванням у т.з. Комітеті зернових та олійних культур Європейської бізнес асоціації, підняли своє… “занепокоєння”, що і ціни впадуть, і рослинники смертельно постраждають. А їхні експерти взагалі прирівняли цей проукраїнський хід Ради до запровадження експортного мита, про яке українцям під “ковпаком” МВФ та СОТ, годі й згадувати! Бо це “фактично мито” щось там таке зробить із “конкурентоспроможністю України на міжнародних ринках та призведе до зниження валютних надходжень до Держави”, що аж...

Ще текст законопроекту №6776-д від 14 листопада 2017 року навіть із стін Парламенту не вийшов, як вони, перелякані, вже тиснуть на Президента України фактично ветувати його “ олійні ” положення.

Але невідомі експерти зопалу мали необережність знеславитися, бо “підставили” шановну Європейську бізнес асоціацію перед самим Президентом України і іншими, справжніми, експертами, які добре знають, що саме запровадження у 1999 році експортного мита на насіння соняшнику дійсно “призвело”, як кажуть ці добродії, до того, що:

- через це мито і “збідніння” виробників соняшника, вони, ці виробники, за 20 років чинності мита дивним чином збільшили площі під цією “збитковою” культурою з 2.4 млн. га до 6.0 млн. га, а виробництво насіння у 6 разів –з 2.2 млн. тн до 14.5 млн. тн;

- через це мито і “падіння конкурентоспроможності” олійно-видобувні потужності в Україні зросли майже у 9 разів, з 2,5 млн.тн у 1998 році до 22 млн.тн наприкінці 2017 року, а їх використання - з 30% до 85%;

- через це мито у морських портах збудовано 16 олійних терміналів і 90% олії експортується морем;

- через це мито загальний обсяг інвестицій, вкладених у розвиток олійновидобувної галузі, перевищує 3 млрд. доларів США.

І, як підсумок, за 20 років чинності цього мита на експорт насіння соняшника Україна стала №1 країною Світу із виробництва і експорту соняшникової олії, яка поставляється до 124 країн світу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter