HDR10+: новий крок HDR-технологій

15:01, 22 листопада 2017
Вікно
115 0

Щорічно на початку вересня столиця Німеччини приймає гостей на масштабному заході — технічній виставці IFA. Бажаючим надається можливість побачити в одному місці побутові новинки майбутнього сезону. Провідні світові виробники представляють розробки, якими планують дивувати і підкорювати заінтриговану публіку. Компанія Samsung першою презентувала технологію HDR10+, яку анонсувала ще до проведення IFA 2017. Тому на захід «чудо-техніки» привезла саме телевізори, що підтримують новий стандарт.

Особливості HDR10+

HDR10+ — оновлена версія HDR10, яку розробники сміливо називають новим стандартом для отримання якісного зображення. Якщо попередні версії формату з розширеним діапазоном базувалися на статичних метаданих, то HDR10+ пропонує насолодитися динамікою. Розумна технологія підлаштовується під особливості кожної окремої картинки, її яскравість, колір і контраст.

Однойменний попередник адаптував всі сцени фільму під параметри більшої їх частини. Наприклад, кожен світлий епізод, навіть якщо таких було небагато, підлаштовувався під характеристики всього темного відеоматеріалу. У HDR10+ зображення зберігають індивідуальність, а глядачі біля екранів телевізорів можуть сприймати контент в таких кольорах, як бачили його творці. Завдяки цьому картинка стає більш реалістичною.

Техно-батл: HDR10+ vs Dolby Vision

Динамічний діапазон був створений компанією Dolby Labs трохи раніше. Доречно зазначити деякі подібності та відмінності Dolby Vision і HDR10+:

- Американська компанія з початку розвитку пропонувала світу високі стандарти яскравості, контрастності і кольору. Samsung з технологією HDR10+ прийшли до цього тільки недавно. Незважаючи на це, Dolby Vision — не такий популярний стандарт для пристроїв відображення.

-Dolby Vision належить американській компанії Dolby Labs, тому вартість реалізації включає плату за ліцензію. У той час як HDR10+ — відкритий стандарт, який реалізується дешевше і може застосовуватися будь-яким виробником телевізорів або іншої техніки.

- HDR10+ поступається Dolby Vision по глибині кольору. В боротьбу вступають 10- і 12-бітна гамма, а переможець очевидний. Долбі підкорює користувачів приголомшуючими зображеннями з бітовою глибиною. Це дозволяє людському оку бачити кольори максимально реалістичними, не спотворюючи їх. У свою чергу, HDR10+ — прихильник натурального 10-бітного діапазону кольорів.

Незважаючи на певні відмінності, HDR10+ знаходиться на одному рівні з найбільшими стандартами HDR10, Dolby Vision, Advanced HDR і HJG. Володарі телевізорів Samsung можуть бути впевнені в якості зображення, а власники моделей 2016 року зрадіють приємній новині про те, що компанія незабаром випустить прошивку для торішньої серії домашньої техніки.

Телевізори з технологією HDR10+ покликані зробити картинку на екрані ще яскравішою, більш насиченою, контрастнішою, а перегляд улюблених фільмів — приємнішим. Компанія Samsung прагне зробити власні розробки доступними. Щоб підібрати сучасний телевізор, краще відправитися на сайт Comfy.ua.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter