Нововедення для БТІ або нові техпаспорти для громадян

15:37, 14 листопада 2017
Вікно
3363 0

Кілька місяців тому був оприлюднений проект наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про внесення змін до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна», який викликав бурхливу реакцію фахівців на ринку нерухомого майна, але поки не був офіційно виданий.

Даним наказом планується затвердити зміни до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації, що вплине на кожного, хто є або планує бути власником нерухомого майна. У зв'язку з цим пропонуємо Вам розібратися в найбільш значущих змінах.

По-перше, при виявленні самовільно (незаконно) побудованого об'єкта нерухомості БТІ зобов'язані повідомити про це органи місцевого самоврядування, а також архітектурно-будівельного контролю, що в свою чергу спричинить перевірку з послідуючим накладенням штрафу.

По-друге, в Інструкцію буде внесено перелік будівельних робіт з перепланування та реконструкції, розробка проектної документації та отримання дозвільних документів на які будуть обов'язковими.

Планується встановити порядок технічної інвентаризації об'єктів незакінченого будівництва, зокрема обов'язковою стане фотофіксація на етапі складання технічного паспорта. А також врегулювати проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна підвищеної небезпеки, режимних об'єктів та об'єктів, які утворилися в результаті поділу і об'єктів.

Крім того, планується посилити вимоги до суб'єктів проведення технічної інвентаризації (БТІ). Якщо раніше БТІ були комунальними і державними, то з 2013 року проводити технічну інвентаризацію і видавати технічні паспорти мають право суб'єкти підприємницької діяльності, у яких працює хоча б 1 сертифікований співробітник (в т. ч. юр.особи приватної форми власності і навіть фіз. особи-підприємці). У разі підвищення вимоги до 3 або навіть 5 сертифікованих фахівців у штаті БТІ, дрібні підприємці будуть змушені припинити свою діяльність. З іншого боку, потрібно зазначити, що підприємство з декількома сертифікованими фахівцями зможуть надавати більш якісні послуги, ніж повсюдно самотньо працюють ФОП, які в реаліях сучасної України не можуть гарантувати власну спроможність навіть на кілька місяців вперед.

На даний момент це тільки заплановані зміни, але в найближчому майбутньому вони можуть бути втілені в реальність, з якою нам всім доведеться рахуватися, тому радимо Вам вчасно звертатися до професіоналів для врегулювання питань у сфері нерухомого майна.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter