У Мінкультури відкрилась виставка переможців конкурсів Дитячого малюнку, проведеного Фондом Ігоря Янковського

17:31, 07 листопада 2017
Вікно
1812 0
Игорь Янковский c Евгений Нищук и победители пяти конкурсов детского рисунка

У Мінкультури відкрилась виставка переможців конкурсів Дитячого малюнку, проведеного Фондом Ігоря Янковського

6 листопада 2017 року в Міністерстві культури України відкрилась художня виставка переможців конкурсів Дитячого малюнку «Україна очима дітей», яка протягом 5 років проводиться Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».

Усього, за час проведення конкурсу було отримано майже 3000 робіт, в ньому взяли участь 2914 юних художників з усієї України.

Експозицію відкрили засновник Благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський і міністр культури України Євген Нищук. Також, в церемонії взяли участь юні художники - переможці минулорічних конкурсів, батьки, викладачі, директора художніх шкіл та студій.

Виставка дитячих малюнків «Україна очима дітей» розмістилась на двох поверхах міністерства культури. Вона складена з картин-переможців Всеукраїнських конкурсів дитячого малюнка, які протягом п'яти років організовувалися і проводилися Фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього». У експозицію увійшли 66 картин-переможців в конкурсах: «Моя мирна Україна» (2014 року), «Віра. Надія. Любов»(2015),«Україна: шлях до миру»(2016),«Україна - земля талантів »(2017). Їх авторами є юні художники зі всієї України віком від 5 до 17 років.

Звертаючись до гостей, засновник фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігор Янковський сказав: «Фонд організовує найбільший в Україні конкурс дитячого малюнку протягом 5 років, і за цей час ми представляли дитячі роботи не тільки в Києві, а й в Нью-Йорку , Брюсселі, Парижі. І ось експозиція з кращих картин розгорнута в приміщенні Міністерства культури. За минулі роки у нас сформувались хороші партнерські відносини з Міністерством культури, Держкіно України. І це здорово, коли на благо України працюють всі зацікавлені сторони - і меценати, і держава. Я розумію, що не всі учасники нашого конкурсу стануть художниками, не всі виберуть професії, пов'язані з мистецтвом. Однак, я абсолютно впевнений, що почуття гармонії, почуття прекрасного будуть супроводжувати їх протягом усього життя».

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості проведення дитячих конкурсів, які розвивають талант юних українців. «Не дивлячись на те, що Міністерство культури - це державна установа, ми намагаємося бути відкритими, і цьому сприяє цикл виставок в цих стінах. Всі, хто приходять до міністерства, а тут буває безліч делегацій, в тому числі з-за кордону, зможуть отримати естетичну насолоду, подивившись на ці прекрасні малюнки. Мені дуже приємно, що сьогодні тут представлена виставка дитячих робіт під символічною назвою «Україна очима дітей». Я сміливо можу заявити, що у нас сформувались партнерські відносини з Фондом, який системно підтримує культурні проекти в різних сферах: кіно, образотворче мистецтво тощо. Для нас важлива така підтримка, разом ми представляли українське кіно на міжнародних кінофестивалях, організували виставки, і я впевнений, що буде ще багато спільних культурних проектів», - заявив Євген Нищук.

Приємним сюрпризом став подарунок від сім'ї юної художниці і неодноразової учасниці конкурсу Лілії Дорошенко. Дівчина передала Ігорю Янковському в дар художню картину «Патріоти України».

Виставка триватиме з 06 листопада по 06 грудень 2017 року.

Раніше експозиції дитячих картин-переможців конкурсу виставлялись в будівлі Європейського парламенту в Брюсселі, в Українському культурному центрі в Парижі, в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй тощо.

Нагадаємо, Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку був заснований Благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» (http://iff-charity.org) в 2013 році, з метою відкриття та підтримки дитячих талантів у сфері образотворчого мистецтва. Найбільш масштабне в Україні дитяче творче змагання відбувається раз на рік, і покликане відкрити світу нові яскраві таланти нашої держави.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter