"План Маршалла" може увійти до національної стратегії трансформації України

15:47, 02 листопада 2017
Вікно
53 0

Україна вдячна зусиллям наших найближчих сусідів, «нових» членів Європейського союзу, і перш за все, Республіки Литва, за неоцінну допомогу на шляху євроінтеграції,  сприянні  у  осмисленні необхідності проведення структурних реформ, змістовному внеску в  процеси їх реалізації. Живим майданчиком взаємодії України та братніх країн  на цьому грунті, дієвого партнерства сторін є Національний форум «Трансформація України», який поступово готує масштабну стратегію перетворень країні за допомогою наших друзів з ЄС на основі досвіду країн Балтії, Польщі, Словаччини та інших. Про це говорить член Наглядової ради форуму «Трансформація України», президент УСПП Анатолій Кінах.

Дуже важливою, на його думку,  для України є ініціатива екс-прем’єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса підготувати так званий «план Маршалла» за аналогією всеосяжної програми допомоги Європі після Другої світової війни.  Він розрахований на перспективу до 10 років та передбачає як мінімум щорічно до 5 млрд. євро прямих інвестицій в розвиток економіки України.

«Наші міжнародні партнери абсолютно праві в тому сенсі, що щорічне економічне зростання в 2-3%, з приводу якого  влаштовують переможні реляції українські можновладці, насправді означає лише консервацію кризи, і тільки 6-8 % забезпечать сталий розвиток. Однак, на думку ділової спільноти, експертів, масштабні інвестиції вимагають  значних інституціональних змін в економіці і державному будівництві,  різкого зростання якості державного управління, повного верховенства права, нову якість судів та правоохоронної системи, сприятливого  підприємницького клімату. Природно це  українське домашнє завдання, тому є головною умовою реалізації  «плану Маршалла», – коментує Анатолій Кінах.

На його думку, слід більш уважно поставитися до позиції Єврокомісара Йоханнеса Хана, інших представників міжнародних інституцій – МВФ, Світового банку тощо, які пов’язують  обсяг коштів, що надаються Україні, в залежність виключно від якості та обсягу здійснених   реформ, наявності системних програм.    «Для нас це як холодна вода на голову, але коли європейські колеги кажуть «рівень довіри не дуже високий» і що для залучення інвестицій потрібні зміни бізнес-клімату, реальний захист прав власника та інвестора – до цього треба прислухатися», – наголошує лідер ділової  спільноти.

Він поінформував, що учасники Національного форуму  як з української сторони, так і з боку наших міжнародних партнерів знаходяться на важливому етапі  підготовки багатосторонньої програми трансформації України, і «план Маршалла» має добрі перспективи стати основою її економічної частини. Йдеться про поєднання чітких програмних підходів, розуміння національних інтересів України у паритеті з інтересами її партнерів, використання досвіду «нової Європи» (країн Східної Європи  та Балтії)  задля створення сучасної та якісної стратегії розвитку нашої держави.  Вона передбачатиме  різноманіття завдань  з модернізації країни за всіма складовими, адаптації  до сучасних європейських стандартів та регламентів, зміни якості державного менеджменту, нового  рівня відповідальності представників державної влади за проведення реформ.

Програма трансформації України має виникнути як продукт синергії вітчизняних і міжнародних структур  громадянського суспільства,   експертів, фахівців, науковців, представників влади і стати консолідуючим національно визнаним документом.

Анатолій Кінах повідомив, що 5 грудня ц.р. відбудеться засідання форуму «Трансформація України», де будуть розглянуті консолідовані дії з реалізації стратегії трансформації України.      

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter