Игорь Янковский, Римма Зюбина, Андрей Лохматов, Нариман Алиев

Засновник та організатор кінофестивалю Андрій Лохматов зазначив, що саме в цьому і є «фішка» фестивалю – кращий український короткий метр визначають не традиційно у столиці, а на півдні України.

«Ми домоглися того, що кияни їдуть до нас, а не ми до них. У нас п'ять членів журі в цьому році з Києва, справжні професіонали своєї справи. До нас їдуть актори і режисери з інших міст, щоб презентувати своє кіно, а тому ми без перебільшень можемо заявляти, що Миколаїв на два дні став столицею українського короткометражного кіно», - сказав він.

Під час фестивалю відбулось три покази конкурсної програми, а члени Колегії журі – відома українська акторка театру та кіно Римма Зюбіна і молодий кінорежисер Наріман Алієв  навчали на своїх майстер-класах молодих учасників фестивалю азам та секретам кіномистецтва.

Завершився фестиваль у приміщенні Миколаївського драматичного театру церемонією нагородження переможців та концертом джазового гурту з Нью-Йорку «Bryan Carter Trio», який виступив зі спеціальною програмою Ray Charles Music за запрошенням Миколаївського джаз-клубу Володимира Алексєєва.

Честь оголосити імена переможців фестивалю випала головному партнеру і другу фестивалю, засновнику Благодійного фонду «Ініціатива заради майбутнього» Ігорю Янковському, який зазначив, що й надалі буде підтримувати «Громадський проектор», адже фестиваль кожного року стає все більшою культурною подією в масштабах України.

«Я дуже радий, що з першого дня заснування і ось вже чотири роки ми підтримуємо цей кінофестиваль. Приємно бачити, як він зростає. Змінилося все – тепер ми проводимо його у будівлі театру, є справжня червона доріжка, повні зали. А головне – значно покращилася якість фільмів, які надсилаються на конкурс. Сподіваюсь, наступного року, крім мого Фонду, кінофестиваль підтримають й інші спонсори та меценати», - заявив Ігор Янковський.

На думку молодого режисера, номінанта Берлінського кінофестивалю Нарімана Алієва,  цей проект на роки може стати візитівкою Миколаєва, та дасть рух культурному процесу по всій Україні.

Володарка премії «Золота Дзига» Римма Зюбіна, нагороджуючи режисерів в номінаціях «Ігрове кіно» та «Документальне кіно», підкреслила, що сьогодні в Україні є потужне документальне кіно , яке, за її словами, набагато сильніше, ніж художне.

Перемогу в номінації «Ігрове кіно» здобув фільм з Одеси, режисера Владека Занковського «Одного разу в Одесі». Це іронічна картина про те, як друзі Михайла Саакашвілі вирішили влаштувати йому сюрприз на день народження, зімітував замах на його життя.

У номінації «Документальне кіно» перше місце посіла картина «Ленінопад» режисера Світлани Шимко з міста Черкаси. Іронія на тему прощання з радянською епохою в Україні «зачепила» більшість фестивальних суддів.

Тим часом переможцем в номінації «Глядацькі симпатії», який визначався за допомогою голосування в залі, став документальний фільм з міста Харків режисера Дмитра Коновалова «Додому» про чотирьох учасників АТО, які повернулися додому і поступово навчаються жити серед людей, які про війну практично нічого не знають. Цей же фільм посів 2 місце в номінації «Документальне кіно» - думка глядачів та професійного журі майже співпала.

Ще однією «родзинкою» фестивалю стала започаткована в минулому році спеціальна номінація «Регіональне кіно», яка покликана підтримати та заохотити кінорежисерів з маленьких міст, містечок та навіть селищ України. В цьому році в цій номінації нагороду від заступниці голови Миколаївської облдержадміністрації Оксани Янішевської отримав В’ячеслав Бігун з міста Тячів Закарпатської області з фільмом «Дума про сина» - документальною картиною про мати Георгія Гонгадзе, прем’єра якої нещодавно відбулась в Києві.

Премію Миколаївського міського голови із рук мера міста Олександра Сенкевича отримав режисер Євген Уманов з Миколаєва за фільм «Фрегат Святий Миколай».

Список переможців фестивалю:

Номінація «Документальне кіно»:

3 місце - фільм «Вихідний», режисер Жанна Максименко-Довгич, Київ;

2 місце - фільм «Додому», режисер Дмитро Коновалов, Харків;

1 місце - фільм «Ленінопад», режисер Світлана Шимко, Черкаси.

Номінація «Ігрове кіно»:

3 місце - фільм «Electroman», режисер Микита Скоморохов, Київ;

2 місце - фільм «Кордон Віри», режисер Оксана Войтенко, Київ;

1 місце - фільм «Одного разу в Одесі», режисер Владко Занковського, Одеса.

Номінація «Глядацькі симпатії»:

Переможець - фільм «Додому», режисер Дмитро Коновалов, Харків.

Премія Миколаївського міського голови:

Фільм «Фрегат Святий Миколай», режисер Євген Уманов, Миколаїв.

Спеціальна номінація «Регіональне кіно»:

Фільм «Дума про сина», режисер В'ячеслав Бігун, місто Тячів Закарпатської області.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram