Поштова та будівельна адреса. Присвоєння адрес дачним та садовим будинкам

13:26, 25 вересня 2017
Вікно
2408 0

Власники часто не звертають увагу на те, що при новому будівництві необхідно спочатку отримувати будівельну адресу, а вже по завершенню будівництва – поштову. В чому різниця?

Будівельна адреса об'єкта нового будівництва чинна до завершення будівництва та прийняття об'єкта в експлуатацію та носить «тимчасовий» характер,  проте за нею можна зареєструвати об’єкт незавершеного будівництва. Поштова адреса за загальним правилом надається органами місцевого самоврядування, що ведуть реєстр адрес, на постійній основі, та в подальшому використовується для ідентифікації об’єкта нерухомості.

Процедура присвоєння адреси (як поштової, так і будівельної) на сьогодні не врегульована на законодавчому рівні. У кожному регіоні органи місцевого самоврядування розробляють і затверджують свій порядок, у зв’язку з чим виникає багато колізій та неврегульованих питань.

Найпоширенішою є проблема з адресами дачних та садових будинків, адреси яким не надаються, тобто адресу мають тільки дачні та садові товариства незалежно від кількості будинків.

Виникає питання, як ідентифікувати власний будинок в даному випадку?

Розглянемо 3 ситуації:

  • Якщо земельна ділянка знаходиться у власності, то необхідно забезпечити внесення адреси на основі проектної документації до будівельного паспорту. В такому випадку Ви отримаєте від уповноважених органів документ з наявною адресою.
  • Якщо земельна ділянка знаходиться в оренді, доцільніше за все використовувати адресу земельної ділянки, що вказана в договорі оренди, тоді Вам не знадобиться окремий документ про присвоєння адреси.
  • Якщо статус земельної ділянки не визначений, необхідно звернутися до дачного/садового товариства за довідкою про Ваше право на земельну ділянку під окремим номером, що відображений в генеральному плані.

Даний приклад наглядно демонструє, що незважаючи на реформи в нашому законодавстві залишається багато прогалин та невідповідностей, які можливо подолати  за допомогою досвіду та обізнаності фахівців, тому ТОВ «БТІ М» радить звертатись до професіоналів своєї справи.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter