Здача об’єкта в експлуатацію та сплата пайового внеску у розвиток інфраструктури

18:30, 19 вересня 2017
Вікно
171

Аналізуючи практику ТОВ «БТІ М» ми прийшли до висновку, що найважчим етапом будівництва є саме здача об’єкта нерухомого майна в експлуатацію.

У зв’язку зі зміною законодавства у 2017 році та переходом від 5 категорій складності об’єктів нерухомого майна до 3 класів наслідків, запровадженням обов’язкової експертизи (для класів СС2 та СС3), зміною форм бланків дозвільних документів та вимог для здачі в експлуатацію, а також реформуванням процедур перевірок, виникає багато складнощів навіть у тих забудовників, що до моменту реформування мали всі необхідні документи.

Однією з проблем при здачі об’єкта в експлуатацію є сплата пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Вона полягає  у   перерахуванні   замовником   до  відповідного  місцевого  бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури  до   прийняття   об'єкта будівництва  в  експлуатацію. Проте на практиці ми часто зустрічаємось з ситуацією, коли ми розуміємо, що кошти фактично не будуть витрачатись на інфраструктуру або ж визначена органом місцевого самоврядування сума коштів перевищує планові витрати чи загальну  значущість об’єкта нерухомого майна.

Як правильно уникати «зайвих витрат»?

По-перше, необхідно визначитись, чи справді Ви повинні сплачувати внесок у пайову участь у розвиток інфраструктури міста. Відповідно до ст. 40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов’язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Судова практика підтверджує, що вимога сплати пайової участі при реконструкції квартир (як і інших об’єктів нерухомого майна, що не розташовані безпосередньо на відокремленій земельній ділянці) є неправомірною та безпідставною. Окрім того, необхідно перевірити, чи не відноситься Ваш об’єкт до виключень з «загального правила», які відповідно до зак-ва та актів органів місцевого самоврядування звільняються від такої сплати.

По-друге, у разі необхідності сплати пайового внеску, необхідно мінімізувати кошторисні витрати на будівництво, проте обов’язково підтвердити їх документально. Інакше ОМС самостійно визначить приблизну кошторисну вартість будівництва, враховуючи середні показними регіону. Окрім того, після нещодавних змін у законодавстві, загальна кошторисна вартість будівництва/реконструкції зазначається вже на етапі реєстрації дозвільних документів для виконання будівельних робіт та має відповідати кошторисній вартості при здачі об’єкта в експлуатацію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter