Еволюція холодильників

10:45, 22 серпня 2017
Вікно
947 0

На виставці CES 2017 компанія Samsung представила «розумний» холодильник з сенсорним 21,5-дюймовим екраном. А вчені зі штату Пенсільванія винайшли компактний охолоджувальний пристрій, який працює на електричному полі. Експерти вважають, що зовсім скоро техніка почне розрізняти почуття і емоції свого власника. Щоб зрозуміти, як холодильники зміняться в майбутньому, потрібно згадати з чого все починалося і проаналізувати сучасні тренди.

Історія холодильника: від перших моделей до наших днів

false

До появи холодильників люди використовували різні методи зберігання продуктів. У Стародавньому Китаї взимку заготовляли крижані блоки. У середньовічній Європі продукти зберігали в колодязях, підвалах і глибоких ямах. У 18 столітті лід загортали в сукно, посипали сіллю і складали в льохах, які називали домашніми льодівнями. А через століття виробництво льоду поставили на промислову основу: його перевозили в дерев'яних оцинкованих контейнерах із шаром теплоізоляції. Випити холодний коктейль було не так просто.

Перші спроби «приручення» холоду

Стартовою точкою в історії холодильника можна назвати досвід Вільяма Каллена. У 1748 році він використовував для зниження температури ефект охолодження діетилового ефіру при інтенсивному випаровуванні. Так була створена установка для циклічної генерації холоду. Але відкриття на той час не знайшло практичного застосування.

Другим етапом став винахід абсорбційної машини для виробництва льоду. Фердинанд Карре представив її публіці у 1860 році. Але цей пристрій не міг охолоджувати повітря всередині закритого простору.

Прообразом сучасного холодильника вважають машину Карла фон Лінде, створену в 1874 році. Він зрозумів, що охолодження повітря і рідини ефективніше за використання штучного льоду. Його дітище було оснащено компресором і працювало на метиловому спирті. Через 2 роки він почав використовувати аміак. У 1879 році Карл фон Лінде відкрив свою компанію і за 10 років продав понад 700 холодильних машин. Але ці пристрої були громіздкими і більше підходили для виробничих потреб, ніж для домашнього використання.

Поява і еволюція побутових холодильників

Патент на перший домашній холодильник видали в 1895 році. Автором ідеї виступив фізик Марсель Одіфрен. Американські інженери розробили діючу модель і в 1911 році компанія General Electric налагодила її випуск. Цей агрегат коштував дорожче автомобіля і був популярний серед багатих громадян. Він нагадував величезну шафу, але його камера для продуктів при цьому мала вельми скромні розміри.

У 1915 році Альфред Меллоуз переніс компресор в нижню частину холодильника. Він створив компанію Guardian Refrigerator, але справа не залагодилася і незабаром згорнулася. У 1918 році General Motors викупила її та перейменувала в Frigidaire Corporation. Через 3 роки під цією маркою випустили перший суцільнометалевий холодильник. У 1926 році в гру вступив Альберт Ейнштейн. Разом зі своїм студентом він запропонував світу абсорбційну конструкцію холодильника. Патент викупила компанія Electrolux, але модель не отримала широкого поширення в побуті. Серед її мінусів великі розміри, значна вага і необхідність у постійному високотемпературному джерелі тепла.

В цей же час інженер з Данії Крістіан Стінструп сконструював перший нешкідливий, безшумний і довговічний холодильник спеціально для будинку. Він був оснащений електродвигуном і герметично упакованим компресором. Компанія General Electric продала мільйон таких моделей. Наступне важливе відкриття зробив Томас Мідглі. Саме він в 1928 році навчився синтезувати фреон, який незабаром почали застосовувати в якості холодоагенту.

false

У 1939 році з'явилися морозильні відділення, а через 10 років General Electric стала виробляти двокамерні холодильники. У 1957 році почали випускати перші моделі з системою No Frost. Через 3 роки з'явилися магнітні ущільнювачі для дверцят. У 1973 році придумали льодогенератори і систему вентиляції. А в 1983 році винайшли роторні мотор-компресори. Це дозволило збільшити корисний об'єм холодильника і знизити витрату енергії на 40-60%.

У 90-х роках з'явилася можливість перевішувати дверцята і переміщати полиці усередині камери. Були розроблені системи самодіагностики, контролю температури, відведення талої води та інформування про помилки. З 1992 року на кожному холодильнику вказується його клас енергоефективності.

Зараз постійно з'являються нові технології, матеріали і варіанти дизайну. Виробники на кожній виставці представляють вдосконалені пристрої. Складно уявити, якими холодильники стануть в найближчому майбутньому.

Суперсучасні холодильники: тренди 2017 року

false

Кілька років тому еволюція холодильників досягла своєї межі. Виробники не розуміли, як ще поліпшити свої моделі, тому вони вирішили залишити в спокої основні функції і перейти до впровадження штучного інтелекту. Цього року кілька великих брендів вже представили «розумні холодильники». Такими темпами концепція інтернету речей скоро повністю втілиться в життя. Ось основні «холодильні тренди»:

- Управління через інтернет.

- Розуміння голосових команд.

- Можливість замовлення і розпізнавання продуктів.

- Наявність вбудованої камери.

Спроби створити смарт-холодильник робилися і раніше. Але зараз ця ідея має всі шанси на комерційний успіх. Шикарний дизайн, сенсорний дисплей, «розумна начинка», надійність, місткість, велика кількість функцій і зручність використання — це ідеальна формула сучасного холодильника.

Висновки

Скоро вся техніка буде володіти емоційним інтелектом і навчиться розрізняти почуття гніву, наснаги, печалі і радості. Складно уявити, як це буде, але життя точно зміниться. Прогнози футурологів вражають і пророкують цікаве майбутнє.До речі, нові моделі холодильників за найнижчими цінами завжди можна знайти в інтернет-магазині Comfy.ua https://comfy.ua/refrigerator/.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter