17 серпня, у Києві, на території 1-го Спеціального центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС України відбулась церемонія передачі нового сучасного обладнання та захисного одягу для ДСНС від Уряду Німеччини. Рятувальники ДСНС отримали 1,5 тис. комплектів захисного протипожежного одягу на загальну суму 20,5 млн грн та дихальні апарати з комплектуючими загальною вартістю 27,3 млн грн, закуплені в рамках реалізації проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH на замовлення Уряду Німеччини.

Участь у заході взяли заступник Голови ДСНС України Руслан Білошицький, заступник директора GIZ в Україні Фолькер Боде, керівник проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями» Крістіан Пошман, представники апарату ДСНС.

Нове сучасне спорядження, а саме: захисні шоломи, чоботи, рукавиці та протипожежні костюми, а також дихальні апарати, повнолицьові маски, тестери та компресори вже найближчим часом будуть розподілені між підрозділами Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Київської областей та міста Києва.

Серед переданого спорядження і 4 комплекти навчального обладнання для обслуговування дихальних апаратів. Дані комплекти буде розподілено у 4 навчальні заклади в різних областях. Заняття з використанням комплектів навчального обладнання допоможуть значно подовжити строк експлуатації дихальних апаратів.

Нагадаємо, що у березні цього року українські рятувальники вже отримували від Уряду Німеччини нове оснащення. Тоді, окрім касок та пожежних рукавів, Німецьким товариством міжнародного співробітництва додатково були передані 5 пневмокаркасних наметів та 2 дизельні генератори потужністю 600 кВт, які були доставлені до м. Авдіївка для виконання завдань за призначенням.

«Сьогодні в рамках нашої співпраці ми передаємо обладнання та захисний одяг, які щодня допомагатимуть рятувальникам ще краще виконувати їх роботу. Загальна вартість переданого обладнання та захисного одягу склала близько 47,8 млн грн. Разом з тим, зазначу, що наша співпраця не обмежується лише технічною підтримкою. Ми проводимо низку тренінгів для підвищення рівня підготовки фахівців ДСНС, надаємо підтримку у розробці концепції децентралізації. Проект триватиме до кінця 2018 року і, звичайно, багато роботи у нас ще попереду. Зі свого боку ми докладемо всіх зусиль, аби зробити нашу співпрацю з ДСНС України максимально успішною та плідною», - зазначив Крістіан Пошман, керівник проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями».

Довідка: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram