Павло Розенко, Філіп Ільєнко, Ігор Янковський

У конкурсі ювілейного 70-го міжнародного кінофестивалю в Локарно (Швейцарія) брало участь одразу два українські фільми - короткометражна стрічка Павла Острикова «Випуск '97» і українсько-італійська стрічка режисера Андреа Маньяні «Ізі». Фільми отримали нагороди на одному з найпрестижніших кінофестивалів світу.

Підтримати українських учасників в Локарно приїхав віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко. Він зазначив, що до кінця року в Україні відбудуться прем'єри 12-ти фільмів вітчизняного виробництва. Всі вони частково або повністю мали державну підтримку і фінансувалися за рахунок коштів державного бюджету України.

«Це неймовірно насичений українськими прем'єрами на міжнародних кінофестивалях рік. Третій фестиваль поспіль включає по дві українські стрічки в конкурс - Канни, Карлові Вари і ось тепер Локарно. І це все фестивалі групи А - тобто найпрестижніші, перебірливі. Мій фонд останні 5 років займається просуванням українського кіно за кордоном, і мені особливо приємно бачити перші результати цієї роботи. Я завжди кажу - у нас надзвичайно талановитий народ. У нас неймовірно талановиті режисери, актори, оператори. І призи, які вони отримують на світових кінофестивалях - яскраве тому підтвердження», - зазначив меценат Ігор Янковський.

Так, фільм молодого київського режисера «Випуск '97», був представлений в програмі «Леопарди майбутнього» (Pardi di Domani). Для участі в цій секції кінофестивалю відбирають короткометражні стрічки режисерів, які ще не створили повнометражних фільмів. Історія про самотнього телемайстра була добре зустрінута глядачами і стала найкращим короткометражним фільмом за версією Молодіжного журі, отримавши Premio Giuria dei Giovani. Департамент освіти, культури і спорту кантону Тічино (Швейцарія) преміював переможця сумою в 1500 швейцарських франків.

Справжньою сенсацією кінофестивалю в Локарно стала і українсько-італійська стрічка «Ізі», в якій одну з ролей зіграв відомий вітчизняний актор Остап Ступка. Вже на прем'єрі глядачі вишикувалися у величезну чергу, щоб потрапити в найбільший критий зал Локарно. Програмна дирекція кінофестивалю в зв'язку з безпрецедентними аншлагами на фільм (прем'єра 3000 місць і два покази по 500 місць були розкуплені в рекордні терміни), організувала додатковий показ цієї стрічки. І кожна демонстрація картини закінчувалася бурхливими оплесками.

В результаті виконавець ролі головного героя - Ізі - відомий італійський актор Нікола Начеллі був нагороджений престижною премією незалежних критиків Boccalino d'Oro в категорії «Кращий актор».

Стрічка була створена за підтримки Держкіно України, Міністерства культури Італії та регіонального аудіовізуального фонду Фріулі-Венеція-Джулія. Виробництвом займалися компанії Fresh Production Group (Україна), Вartlebyfilm і Pilgrim Film (Італія).

Насправді в Локарно показали не два, а три фільми за українською участю. В рамках кінофестивалю відбувся спеціальний показ військової драми Іній (Frost) режисера Шарунас Бартаса.

Міжнародний кінофестиваль в Локарно вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції і Берліна європейським кінофестивалем. Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського спільно з Громадською організацією «Ініціатива заради майбутнього» за підтримки Держкіно України забезпечив можливість режисерам, акторам та іншим членам

знімальних груп фільмів «Випуск '97» і «Ізі» відвідати міжнародний кінофестиваль в Локарно і взяти участь в його роботі .

Також, після прем'єри фільму, спільно з італійськими колегами була організована вечірка на честь участі України в престижному кіноогляді. Невимушену атмосферу зустрічі на відкритих верандах ресторану La Calambera не зіпсував навіть проливний дощ. Гостей української вечірки радісно прийняв у себе зал Teatro Paravento, який знаходиться в двох кроках від головної сцени кінофестивалю - кінозалу під відкритим небом на Piazza Grande. Відвідали вечірку українські та італійські кінопродюсери, які обговорили подальші плани по створенню спільних фільмів.

Благодійний фонд Ігоря Янковського і Громадська організація «Ініціатива заради майбутнього» в партнерстві з Держкіно України неодноразово проводили бізнес-ланчі та урочисті прийоми на найбільших міжнародних кінофестивалях: у Каннах, Карлових Варах, Берліні, Талліні. Також вони організовували Дні українського кіно за кордоном: в Мюнхені, Парижі, Лондоні, Амстердамі, Будапешті та Римі. Результатом проведення подібних зустрічей є плідна співпраця українських продюсерів і режисерів, нові фільми, зняті в копродукції, а також поява українських кінопрем'єр в національному і міжнародному прокаті.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram