Кеды Converse

Цього року Converse Chuck Taylor All Star Top святкують ювілей — 100 років.

Незважаючи на такий величезний відрізок часу, попит на знамениті кеди не падає.

Якщо говорити про найзнаменитіші кеди у світі, не можна обійти стороною Converse Chuck Taylor All Star Top. Ця модель взуття завоювала любов мільйонів і довела, що краще за неї не було і не буде.

Почнемо з того, що такий вид взуття як кеди, користується величезною популярністю вже сотню років. Найбільш прославленим брендом за всю історію існування цього взуття є Converse, заснований в 1908 році. Головою компанії та її ідейним натхненником став Маркус Конверс.

З моменту появи фірми Converse було створено безліч моделей кед. Але кращою з них визнана Chuck Taylor All Star Top.

Пірнемо у витоки появи знаменитих кед

Як не дивно, першими Converse Chuck All Star Top побачили не фірмові салони компанії, а спеціалізовані баскетбольні магазини. Сталося це в 1917 році. Там вони і припадали пилом протягом 2 років, не користуючись особливим попитом. Але, як і в житті людей, в існуванні взуття також відбуваються цікаві випадки, в результаті яких повністю змінюється їхня доля. Так сталося і з конверсами, які абсолютно випадково помітив Чак Тейлор, один із кращих баскетболістів на той час.

Chuck All Star так сподобалися спортсмену, що він став взувати їх майже щодня. Крім того, Чак навіть взяв участь в рекламних акціях для даної моделі. Саме завдяки іменитому баскетболістові в імені конверсів з'явилася приставка Taylor. На цьому його втручання в подальший розвиток моделі не закінчилося. Підпис Тейлора став її фірмовим лейблом і красується у вигляді оригінальної нашивки на бічній частині взуття.

Такі різні конверси Chuck Taylor All Star Top

Після впевненого зльоту на ринкових майданчиках почалося масштабне виробництво Converse Chuck Taylor. Варто зазначити, що дані кеди випускаються не тільки в різній кольоровій гамі, але мають також три види форм. Залежно від підйому конверси діляться на високі, середні та низькі.

Що ж до матеріалів, то тут також є свобода вибору. Можна придбати як звичайнісінькі матерчаті кеди, так і шкіряні або замшеві. Неймовірно, але у продажу знаходиться навіть конопляне взуття цієї моделі. Якщо ви думаєте, що всі кеди мають шнурівку, то глибоко помиляєтеся. Є модель і без неї: цей дизайн розробив сам Тейлор у 1969 році.

Але у всіх конверсів є і загальна риса: всі вони мають 2 отвори на підошві. Їм призначена важлива місія — надійна фіксація ніг. Це забезпечує значне зменшення травм спортсменів і підвищує безпеку їх рухів під час гри. Але Chuck Taylor All Star Top грають серйозну роль не тільки в житті баскетболістів, але і багатьох інших людей.

Як вплинули Converse Chuck All Star на хід історії

Звичайно, здається, що взуття ніяким чином не могло змінити історичні події та вплинути на розвиток світу. Але конверси довели протилежне. Chuck Taylor All Star Top стали головним атрибутом багатьох культур. Особливо вони припали до душі таким неформальним представникам суспільства, як панки. Учасники багатьох музичних панк-груп носили дану модель кед, яка стала частиною їхнього образу. Серед найвідоміших серед них були Ramones, а також Blondie, які в кінці 1970-х виходили на сцену тільки в All Star. Популярність цієї моделі різко зросла в 1990-х роках. Конверс стали частиною стилю фанатів гранжу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram