Квартири в Києві: тенденції ринку

11:47, 04 серпня 2017
Вікно
199 0

Квартири в Києві: аналіз цін і тенденцій на порталі Krysha.ua. Чи впливає на вартість помешкання наявність поряд станцій метро? Які типи будинків найбільш популярні серед покупців?

Переважну частину пропозицій щодо продажу квартир в Києві на всеукраїнському сервісі Krysha.ua складає старий житловий фонд, так звана «вторичка». Оголошення по новобудовах займають всього одну десяту від загальної кількості.

Літо 2017: що відбувається з цінами

Відповідно до аналізу, проведеного інтернет-енциклопедією нерухомості domik.ua, доларова динаміка цін на київське житло має наступний вигляд:

- трикімнатні квартири з окремими кімнатами піднялись в ціні від початку року на 1,2%, в той час як помешкання із суміжно-роздільними кімнатами пропонувались дешевше на 8%. Апартаменти в будинках «дорадянських» часів подорожчали на 6,1%;

- двокімнатні квартири влітку в середньому пропонують на 0,5% дешевше ніж на початку року;

- ставки на однокімнатне житло піднялись на 0,2%.

Вторинний житловий фонд столиці складається з наступних типів будинків:

- дореволюційні (дорадянські);

- старі панельні будинки;

- українська цегла;

- покращена цегла;

- сталінки;

- стара цегла;

- українська панель;

- покращена типова панель.

Від початку року, зросли ціни в «дореволюційних» будинках, будівлях типу «покращена цегла» та «українська цегла». Інші типи будівель мають стабільну вартість квартир для продажу, або демонструють негативну динаміку.

Якісне житло старої забудови в центральній частині міста не втрачає попиту. Квартири такого типу купують з метою інвестицій або для власного комфортного життя в історичному та діловому центрі столиці.

Вартість апартаментів і відстань до станцій метро

В середньому від початку року ціни на квартири біля станцій метро знизились на 1,4%. Найбільші ці цифри в Подільському районі — мешкання подешевшали на 14%. Позитивну динаміку показує лише Печерський район: тут до вартості на початку року додалось майже три відсотки.

Найбільша кількість пропозицій продажу в червні — Позняки та Осокорки (11,56% та 8, 71%). Середня ціна 26 та 30 тис. грн/кв. м.

Середні ціни в доларах в червні:

- однокімнатна — 45873;

- двокімнатна — 77269;

- трикімнатна — 128994;

- чотири та більше кімнат — 345649.

При купівлі нерухомості існують нюанси, які необхідно уточнити до підписання договору. Наприклад, хто прописаний в квартирі, дієздатність власника, історія житла та його реальна вартість. Недбалість щодо цих «дрібниць» може призвести в кращому випадку до анулювання договору купівлі-продажу, а в гіршому — до втрати власних фінансів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter