Нова дорожня поліція на дорогах: чого побоюватися водіям?

16:40, 18 липня 2017
Вікно
137 0
Патрульні будуть виконувати роботу, аналогічну попередниках

12 червня 2017 року дороги почала патрулювати Дорожня поліція — заміна ДАІ. Патрульні будуть виконувати роботу, аналогічну попередникам, — підтримувати порядок на дорогах і стежити, щоб водії не порушували правила дорожнього руху. Разом з тим, поміняються організація служби і співробітники, їх принципи роботи та техніка.

На відміну від скасованої ДАІ, дорожня поліція — не окрема служба МВС, а підрозділ Департаменту патрульної поліції. Тому в обов'язки працівників входить не тільки патрулювання доріг, а і несення служби на дорожніх станціях (заміна посад ДАІшників). Співробітники нового підрозділу поліції будуть допомагати громадянам у ситуаціях, що потребують втручання служителів закону, на шляху своїх маршрутів патрулювання.

Як стверджують керівники поліції, патрульні близько 90% робочого часу будуть займатися патрулюванням, а не влаштовувати засідки на порушників. На першому етапі вони патрулюють понад 3000 км трас, наприклад, Київ-Харків і Луцьк-Ковель. Коли кількість патрулів з 71 пари збільшиться до 324, вони будуть контролювати 9000 км шляхів.

У список поліцейських обов'язків входить перевірка наявності полісів автоцивілки у водіїв. Поки вони будуть перевіряти поліси, як раніше, а в планах — автоматична перевірка інформації про страховку при перевірці машини. Як попереджає сервіс вибору страховок Ох, ситуація зміниться після заміни паперових полісів ОСАЦВ на електронні. Станеться це, за оцінками страховиків, не раніше, ніж у IV кварталі 2018 року.

Департамент комунікації поліції повідомив, що за перший місяць дорожні патрульні оформили 12071 протоколів за адміністративні правопорушення. Статистика не повідомляє, скільки незастрахованих водіїв поплатилися за безпечність. Відомо лише, що отримання штрафу, як і раніше, полегшує гаманець порушника на 425 або 850 грн. За таку суму можна замовити поліс ОСАГО онлайн https://oh.ua/ і отримати страховий захист на рік. А вирішити питання «по-хорошому» з патрульними, швидше за все, не вдасться.

Дорожня поліція змінила ДАІ, але залишилися колишніми правила дорожнього руху і закон про обов'язкове страхування відповідальності власників транспорту. Кожен водій, як і раніше, зобов'язаний возити з собою папери, що підтверджують його право керувати транспортом.

Згідно з пунктом 2.1 правил, чоловік, керуючи автомобілем або мотоциклом, зобов'язаний возити з собою три документа:

1) посвідчення відповідної категорії, що дає право керувати транспортом;

2) технічний паспорт;

3) поліс ОСАЦВ або «автоцивілка». Страховка не може бути простроченої та оформленої в компанії, що втратила ліцензію на продажу ОСАГО.

Пільговики, звільнені від придбання полісів ОСАЦВ, при перевірці поліцією зобов'язані пред'явити патрульним відповідний документ замість страховки. Як і водіям з полісом «автоцивілки», пільговикам не загрожує штраф і забезпечена страховий захист.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter