"Одеський коровай" під загрозою рейдерського захоплення

21:22, 27 червня 2017
Вікно
163 0

Lauffer Group заявляє про чергову спробу рейдерського захоплення "Одеського короваю" у зв’язку зі спробами перереєструвати майно підприємства на іншу юридичну особу.

На поточний момент юридичний департамент компанії  ретельно вивчає ситуацію для того, щоб дати правову оцінку того, що відбувається та напрацювати  чітку позицію компанії з цього питання.

На жаль, поки що неможливо чітко сказати, хто стоїть за цими рейдерськими діями. Але більш ймовірно, що компанія, на яку було перереєстровано все майно, якимось чином пов’язана з українською «донькою» російського «Сбербанку».

Спеціалісти Lauffer Group припускають, що сам банк, як юридична особа, можливо, і не має до цього стосунку. Можливо, що ці дії могли бути здійснені за участю осіб з числа діючих чи колишніх співробітників цього банку або людей якимось чином з ними пов’язаних.

Перереєстрація зазначеного майна на іншу юридичну особу можлива лише за наявності всіх правовстановлюючих документів, копії яких знаходяться у повному обсязі у документальному архиві «Сбербанку».

«Крім того, на сьогодні, на підставі низки дуже суперечливих судових рішень, – заявляють юристи Lauffer Group. – «Сбербанк» отримав формальне право розпоряджатися тільки нерухомим майном, а не обладнанням, не торговою маркою та не кваліфікованими кадрами «Одеського короваю». Всі ці рішення оскаржуються у законному порядку: є підстави вважати, що вони були прийняті під впливом жорсткого адмінресурсу. В той час як сьогодні російський банк, безумовно, вже втратив в Україні колишні зв’язки та вплив. І що важливо, на нашій стороні судова практика останніх років. Так, наприклад, при спробі  «Сбербанку» подібним чином отримати контроль над майном ФК «Чорноморець» суди вищої інстанції встали на бік футбольного клубу, підтвердивши незаконність таких дій «Сбербанку». І в юридичній службі банку це чудово розуміють. Тому і змушені поспішати, можливо, навіть інколи нехтуючи законодавством. На що дуже чітко вказав суд вищої інстанції у справі ФК «Чорноморець» проти «Сбербанку».

Прямих доказів у нас звісно поки що немає. Але, ймовірно, має місце спроба  «відвести» майно через ланцюжок оборудок між фірмами формально між собою жодним чином не пов’язаних. Заблокувати таку оборудку за законом може лише тільки попередній власник. А Lauffer Group сьогодні вже позбавлена цієї можливості: у відповідності до згаданих вище рішень судів, формальним власником вважається «Сбербанк», який, як не дивно, вирішив не перешкоджати оборудці щодо перереєстрації майна на нового та незрозумілого власника. Подальший сценарій розвитку подій передбачити не складно: «ошуканий» банк буде писати листи гніву до всіх інстанцій та вимагати, щоб правоохоронні  «ретельно» розслідували цей інцидент та «покарали» винуватців.

Не виключено також, що ця спроба рейдерського захоплення робиться «на замовлення» конкретного покупця, оскільки ринок хлібу в Україні дуже вузький та більш менш потужні гравці на ньому відомі.

Але, ми з усією відповідальністю заявляємо – така схема незаконного присвоєння чужого майна не пройде».

«Знову ж таки не варто забувати, що «Сбербанк» вже практично згорнув свою діяльність в Україні, – коментує ситуацію генеральний директор Lauffer Group Віталій Балихін. – Тому дуже може бути, що хтось з менеджерів вирішив під «завісу» заробити у такий ось брудний спосіб собі вихідну допомогу».

Незважаючи на всі ці події, Lauffer Group запевняє громадськість та керівництво  Одеси та Одеської області, що стабільності роботи хлібозаводів у регіоні ніщо не загрожує.

Ми абсолютно переконані, що закон та справедливість на нашій стороні. І це, а також підтримка патріотично налаштованих громадян, надає нам впевненості, рішучості та сил захищати «Одеський коровай» від будь-яких посягань зі сторони будь-кого.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter