Божевільна швидкість і відчуття повної свободи, дзвінкий вітер в вухах і приємне відчуття легкості - такі емоції дарує тільки поїздка на мотоциклі. Якщо ви входите в ряди байкерів, то вже давно переконалися в цьому на власному досвіді. Трохи псує цю картину той факт, що мотоцикл, як і будь-яка техніка, часто ламається. А вибирати нові мотозапчастини - те ще випробування. Особливо для новачків. Щоб частково спростити цю задачу, наведемо кілька простих порад, яких бажано дотримуватися.

1. Не скупіться!

Навіть не думайте економити на покупці запчастин для мотоцикла. Забудьте про стихійні ринки, різні барахолки і б / у комплектуючі. У кращому випадку - викинете гроші на вітер і підете купувати нові деталі через 2-3 місяці. У гіршому - піддасте життя небезпеці.

2. Перевірте магазин перед покупкою

Купуючи мотозапчастини, ви повинні бути впевнені в їх якості. Тому перед покупкою бажано з'ясувати, де магазин закуповує комплектуючі. Звертатися потрібно до компаній, які співпрацюють безпосередньо з виробником. В результаті ви знайдете 2 зайців: будете повністю впевнені в якості, а заодно трохи заощадите (за рахунок прямих поставок).

3. Враховуйте стиль їзди

Якщо купуєте нову гуму - обов'язково враховуйте модель байка. І власний стиль їзди, зрозуміло. Для спортивних мотоциклів призначені трекові мотопокришки, для їзди по бездоріжжю - кросові, для міських поїздок - моделі класу суперспорт. Те ж стосується і вибору колісних дисків.

4. Перевіряйте технічні параметри

Якщо неправильно підібрати деталі для електроустаткування - може статися коротке замикання. Це зрозуміло і новачкові. В першу чергу необхідно перевіряти технічні параметри таких запчастин як:

  • реле зарядки;
  • стартер;
  • реле поворотів.

Вони повинні збігатися зі значеннями, зазначеними в інструкції по експлуатації байка.

Якщо купується новий АКБ - дивіться на його габарити і країну виробника. Перший параметр може знадобитися для правильного монтажу, а по другому можна зрозуміти, де виготовлений акумулятор, і наскільки він підходить для українського клімату.

5. Купуйте оригінальні комплектуючі

Забудьте про китайські деталі. Так, вони дешеві і привертають увагу. Зате програють за якістю і терміном служби. Хочете міняти комплектуючі кожні пару місяців? Або постійно піддавати життя небезпеці? Якщо ні, тоді купуйте оригінальні запчастини. Вони коштують дорожче, але ваше життя - безцінне. Зате за трохи більшу ціну ви отримаєте гарантію від виробника і повну впевненість у безпеці. А це головне.

Замість висновку

Зрозуміло, повністю розглянути питання, як вибрати мотозапчастини, в одній статті неможливо. Але описані вище поради допоможуть не схибити з першою покупкою. А на рахунок технічних характеристик, сумісності та інших нюансів ви можете проконсультуватися з менеджером в магазині. Він проконсультує з будь-яких питань, а заодно допоможе вибрати відповідні для вашого байка запчастини.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram