Україна прагне наблизитися до стандартів МОП щодо соціальної політики та якості життя

14:48, 15 червня 2017
Вікно
168 0
Анатолий Кинах / фото УНІАН

На 106 сесії Міжнародній конференції праці, що триває нині в Женеві, говорять  про зелені робочі місця, упорядкування  трудової міграції, основоположні принципи та права  у сфері праці. Всі ці питання дуже актуальні для України.

Була приділена увага й стану справ в нашій державі –  зусиллям з подолання економічної кризи та розвитку соціального діалогу. Зовнішня агресія і незавершеність важливих реформ негативно впливають на внутрішній ринок, інвестиційний клімат і не дозволяють зосередитися повною мірою на забезпеченні належної соціальної підтримки громадянам. Втім, соціальний діалог в Україні набирає сили, до цього докладають зусилля  роботодавці, ділова громада,  влада, а також профспілки. Саме у державно-приватному партнерстві може бути створений достатньо потужний економічний базис для підтримки позитивних соціальних трансформацій.

Про це йшлося в доповіді співголови Національної тристоронньої соціально-економічної ради, голови ООРУ, президента УСПП Анатолія Кінаха, який представив консолідовану позицію роботодавців країни. Іншими учасниками сесії стали  міністр соціальної політики А.Рева, голова Федерації профспілок Г.Осовий тощо.  

 «Наша країна переживає, очевидно, найважчий період за всю історію своєї незалежності. Але хочу запевнити,  що, незважаючи на всі труднощі, ми твердо стоїмо на шляху забезпечення гідної праці та рівня життя громадян»,  – наголосив спікер від роботодавців.

Останні наразі концентрують свої зусилля на створенні атмосфери партнерства, налагодження відповідального діалогу між владою і бізнесом, громадянським суспільством, що є єдиною можливістю формувати ефективну економічну політику. Організації роботодавців надають свої пропозиції, ресурси і здійснюють контроль за діями влади.

Серед першочергових проблем до вирішення – переорієнтація системи державного управління на інноваційний розвиток, послідовна підтримка підприємницької ініціативи. Окрім того, однією з найбільш затребуваних в українському суспільстві є потреба в істотному зниженні рівня корупції.

Важливим завданням для України залишається і адаптація до стандартів МОП.

 «Зі зрозумілих причин увага українського суспільства прикута до вирішення внутрішніх нагальних проблем, але це не означає, що Україна випала з контексту загальносвітового розвитку. Ми уважно стежимо за процесами, що відбуваються в рамках Міжнародної організації праці, і вважаємо своїм завданням ефективну інтеграцію в європейське, світове співтовариство не лише з точки зору зростання нашої економічної конкурентоспроможності, але й адаптації до стандартів і вимог МОП щодо сучасної соціальної політики, зростання рівня життя, його якості», – підсумував Анатолій Кінах. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter