Відповідне розпорядження дав Прем’єр-міністр В.Гройсман після спілкування із діловими асоціаціями легкої промисловості та  УСПП на форумі в Чернігові. Наразі за вимогою ділової спільноти запропонована  ініціатива Кабміну щодо введення розстрочки на 36 місяців сплати ввізного ПДВ на обладнання, що не виробляється в Україні. Про це повідомляють в УСПП.

Легка промисловість є  однією з сфер  індустрії, яка може найбільш швидко розвиватися, ефективно проводити модернізацію, реалізовувати інновації.    Наразі вона забезпечує 1% ВВП, хоча був час, коли виробники виготовляли  11-12% ВВП. Цей колосальний потенціал,  а в країні збережені  потужні виробництва, технології, промислові традиції,  може бути використано для відчутного підйому сфери та суміжних  індустріальних секторів.

«Про промисловий розвиток України годі й говорити, доки виробники думають, де дістати б/у обладнання, не влізши в колосальні борги, вирішити проблеми підключення до енергомереж тощо. Потрібно негайно  ввести механізм критичного імпорту, мінімальну митну ставку, паралельно здійснюючи   експортну експансію. Треба прискорити адаптацію до технічних регламентів і стандартів ЄС, вирішити головну проблему економіки – доступ виробника до фінансових, кредитних ресурсів, інвестицій.   Без державної програми розвитку промисловості взагалі та легкої промисловості окремо забезпечити стале зростання не вдасться»,  – підкреслив президент УСПП А.Кінах.

Виробники запропонували уряду розглянути питання  про повне вивільнення від сплати ПДВ на ввезення обладнання і комплектуючих, які не виробляються в Україні. За підрахунками промисловців, таке рішення значно стимулює індустрію, а для економіки країни забезпечить  6-8% зростання ВВП.

Величезною проблемою підприємці вважають нестачу сировинної бази в Україні. В середньому 70% сировини імпортується, що знижує конкурентоспроможність вітчизняної продукції, оскільки здорожує її вартість. Уряд вирішив докласти зусиль з розвитку власної сировинної бази.

Стимулює виробників і пониження коефіцієнту при нарахуванні податку для промислових підприємств на технічну, природоохоронну і технологічну землю.

Окремим  блоком рекомендацій уряду стала оптимізація трудових кадрів для промисловості. Бізнес, роботодавці відзначають, що освітня і кваліфікаційна системи в Україні застарілі, затратні та не дають результатів. Окрім того, необхідно удосконалити умови отримання статусу безробітних, останнім забезпечити можливість перенавчання та перекваліфікації для подальшої праці.  

Глава уряду запевнив  промисловців, що всі їх пропозиції будуть розглянуті вже впродовж червня, а  відповідні висновки   обговорені із  діловою громадою.

Нагадаємо, у квітні промислове виробництво показало падіння на майже 7%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram