ru.tsn.ua

Вищі органи фінансового контролю (ВОФК), такі як Рахункова палата України (РПУ), роблять вирішальний внесок в якість і ефективність такого процесу. Звіти про результати аудиту виявляють недоліки і рекомендують заходи щодо вдосконалення управління. Таким чином, вони допомагають виконавчій владі якомога краще використовувати державні кошти. Іншими словами, ВОФК гарантує, що політичні цілі видатків досягаються при мінімальних витратах, і що складені звіти є прозорими.

Це повинно відбуватися в рамках симбіозу між ВОФК і Парламентом, перед яким він звітує. Ці дві важливі, але окремі  інституції мають взаємодоповнюючі ролі в забезпеченні ефективного врядування. Парламент може виконувати свої наглядові функції найбільш ефективно, коли він використовує і може розраховувати на аудиторську роботу  ВОФК. Подібним чином, ВОФК може бути найбільш ефективним, коли Парламент - і особливо його комітети - забезпечують форум для представлення та обговорення результатів аудиту ВОФК, діючи в якості союзника і заохочуючи урядові органи вживати відповідні коригувальні дії.

Крім того, публікація результатів аудиту дозволяє громадянам ознайомитися з діями свого уряду і акцептувати їх.

Підзвітність, прозорість та ефективність використання державних коштів є найважливішими елементами належного врядування. Тому для здійснення державних витрат в демократичному суспільстві потрібен функціонуючий незалежний та ефективний орган контролю, такий як РПУ.

•  Важливість функціонуючого органу аудиту для України

• Як покращити робочі відносини Вищого органу фінансового контролю України - Рахункової палати з Парламентом і громадянським суспільством

•  Можливості і наслідки нового Закону України «Про Рахункову палату»

Відповіді на ці та багато інших запитань Ви зможете отримати на міжнародній  конференції «Роль Рахункової палати в України та виклики, що стоять перед нею». Організаторами заходу є Представництво Європейського Союзу в Україні, Реанімаційний пакет реформ (РПР) та проект «Ефективне управління державними фінансами», який реалізується федеральною компанією Deutsche GesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.

Конференція відбудеться 14 червня 2017 року (початок о 09:30, реєстрація та вітальна кава починається о 09:00) у НСК «Олімпійський», Хол Чемпіонів, (Адреса: вул. Велика Васильківська, 55, м. Київ).

Захід спрямований на зміцнення РПУ як Вищого органу фінансового контролю України і підвищення обізнаності суспільства про важливу роль незалежного і функціонуючого органу аудиту.

Довідка:

Проект «Ефективне управління державними фінансами» реалізується федеральною компанією Deutsche GesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.

GIZ підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є:  демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram