Шафи купе: історія походження

16:01, 29 березня 2017
Вікно
74 0

Зараз дуже важко уявити будинок або квартиру без шафи купе, але цікаво, коли і кому в голову прийшла геніальна ідея - створити шафe з розсувними дверима?

Шафа купе в епоху Наполеона

Багато джерел відправляють нас до Франції за часів правління Наполеона. Саме зі знаменитим полководцем пов'язують появу даних меблів. Згідно з відомостями що дійшли до наших днів, він був страшно педантичний і обожнював порядок. Саме з його відсутністю в солдатських казармах зіткнувся Наполеон та вирішив виправити цю неприйнятну для нього проблему. Розміщувати меблі в казармі не було сенсу, тому великий полководець зажадав розмістити в офіцерських кімнатах розсувні ширми. За ними солдати могли скласти свої речі і вони не порушували гармонію і порядок, які так цінував Бонапарт.

Дана історія цікава і може багато чого сказати про особу великого полководця, але твердження про те, що саме Наполеону належить ідея винаходу розсувної ширми - просто міф, зруйнувати який допоможе той факт, що подібні ширми були на Сході ще з II століття до нашої ери. І навіть до часів Наполеона вони вже широко використовувалися в Європі.

Але все ж, багато істориків і дизайнерів меблів стверджують, що саме з "наполеонівської ширми" зародився сучасний шафа купе.

Східні коріння у шафи купе

Як вже було сказано раніше, ширми з'явилися на Сході. Вони стали повноцінним меблевим елементом з огляду на існуючі обмеження житлового простору на душу населення. Спочатку ширма з'явилася в Китаї, але з часом перекочувала і в Японію, де отримала величезну популярність.

Дані меблі стали дуже потрібними: за ними переодягалися, з їх допомогою поділяли кімнати та зберігали одяг. Ширма виконувала роль своєрідної шафи, адже допомагала навести порядок в домі.

Свою любов до мистецтва жителіі сходу застосовували і в меблевому ремеслі. Ширми часто завдяки прикрасам ставали справжніми витворами мистецтва: на стулках малювали пейзажі, записували цитати великих мислителів, зображували побут і релігійні мотиви.

Виготовлялися ширми зі скла або слюди, а вже з часом почали застосовувати папір, дерево, дорогі тканини, шкіру і перламутр. Прикрашали їх металевими деталями і яшмою.

Ширма складалася з декількох стулок, що візуально нагадували розсувні двері сучасної шафи купе. Іноді зустрічалися екземпляри, що складалися з більш ніж 40 стулок.

В Європу ширма потрапилаа завдяки мандрівникам зі Сходу, які в епоху раннього Середньовіччя привезли з собою ідею зберігати за ширмою особисті речі.

Деякі дослідники вважають, що прообразом сучасної шафи купе є саме ширма, що прийшла до нас зі Сходу.

Американська легенда походження шафи купе

Найвірогіднішою версією появи даних меблів можна вважати американську історію, про одного жителя Нового Світу ірландського походження. Як і в історіях про Наполеона і Схід, в центрі уваги все та ж ширма.

Так ось, цей вже легендарний виходець з Ірландії, що осів в Каліфорнії, вирішив зробити ширму більш практичною і поставив її на коліщатка і напрямні. Це зробило її більш функціональною і зручною у використанні. У джерелах не збереглося імені цього умільця, але достеменно відомо, що він працював на будівництві залізниці і саме вона надихнули його на створення справжньої меблевої революції.

З цього моменту дані меблі почали свій розвиток і поширення по всьому світу.

У наш час шафи купе є універсальними меблями. Вони підходять для великих і маленьких приміщень, їх можна встановити в будь-якій кімнаті будинку, а також чудово виглядають в інтер'єрі: як класичному, так і сучасному.

Купити шафа купе можна в інтернет-магазині MebShop:

  • Готові моделі;
  • Шафи під замовлення;
  • Прямі, кутові, вбудовані;
  • У передпокій, вітальню, дитячу і спальню

Шафи купе, на думку багатьох, в майбутньому стануть ще більш затребуваними, так як вони будуть оснащуватися цифровими технологіями і отримають штучний інтелект. Шафа зможе запам'ятовувати який одяг ви вже одягали, що слід попрати і підкаже що лежить не на місці. Можна сміливо сказати - це меблі з цікавою історією та яскравим майбутнім.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter