Крім того, були оголошені деталі надання Урядом Німеччини експертної та матеріально-технічної допомоги у сфері охорони здоров’я Запорізькій області.

За оцінками експертів, прямо чи опосередковано, скористатися допомогою зможуть близько 100 тисяч мешканців та вимушених переселенців, які проживають на території області.

Протягом 2016 та на початку 2017 років у медичні заклади Запорізької області німецькою федеральною компанією GIZ було закуплено та передано медичне обладнання, меблі, ІТ-техніка та предмети побутового вжитку. На сьогодні медичні муніципальні установи вже почали використовувати наступну медичну техніку:

- 2 медичні заклади м. Запоріжжя – «Пологовий будинок №1» та «Міська лікарня №7» –отрималипортативні апарати ультразвукової діагностики загальною вартістю 1 мільйон гривень. Ці апаратизначно розширили діагностичні можливості медичних установ та забезпечують своєчасне лікування для майже 37 тисяч місцевих мешканців та близько 12 тисяч вимушених переселенців;

- спеціалізована медико-санітарна частина м. Енергодар отримала бальнеологічні ванни, а також фізіотерапевтичне обладнання, що дозволяє проводити фізіо-реабілітацію ВПО та учасників АТО;

- 2 міські лікарні м. Мелітополь отримали сучасні багатофункціональні медичні ліжка на суму понад 1,1 мільйона гривень, що забезпечить більш комфортні умови перебування у лікарняних закладах.

Під час прес-конференції були передані «сумки сімейного лікаря» – діагностичне обладнання для 50-ти сімейних лікарів, які працюють у 36-ти містечках та селищах міського типу Запорізької області.

Крім матеріально-технічної допомоги компанія GIZ у липні-вересні 2016 року оцінила за участю німецьких експертів стан медичних установ I-III рівнів Запорізької області. У вересні німецькими експертами були презентовані результати оціночної місії та надані рекомендації щодо поліпшення менеджменту медичних установ.

Восени 2016 року експерти GIZ разом із головним лікарем міської лікарні Бердянська та представниками міської влади міста спільними зусиллями розробили стратегію інтегрованого розвитку цього медичного закладу. Мета цієї стратегії – сприяти більш ефективному управлінню закладом, врегулювати внутрішні процедури, збільшити кількість та покращити якість медичних послуг.

Довідка:

Підтримка сфери охорони здоров’я Запорізької області реалізується в рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» та виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Уряду Німеччини.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram