Ігор Янковський привітав творців фільму "Школа №3" з перемогою на 67-му Берлінському кінофестивалі

12:56, 21 лютого 2017
Вікно
188 0

Український документальний фільм «Школа №3», створений у копродукції з Німеччиною, отримав гран-прі в паралельній конкурсній програмі «Generation 14+» («Покоління 14+») на 67-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Меценат Ігор Янковський, який виділив грант на поїздку знімальної групи фільму до Берліну, привітав творців картини з успіхом.

«Я щиро радий і пишаюся, що Ваш талант, творче проникливе бачення драматичних подій на Сході України викликали емоційний відгук в умах та в серцях журі одного з найавторитетніших кінофестивалів світу, що і принесло заслужену нагороду Берлінале. Біль і співпереживання за долю людей, надія та очікування миру в Україні переплітаються в кадрах «Школи №3» - а ці почуття для мене мають велике значення», - зазначив Ігор Янковський.

Режисерами «Школи №3» стали німець Георг Жено та українка Єлизавета Сміт. Героями картини є підлітки з Миколаївки Донецької області, де влітку 2014 року цей населений пункт серйозно постраждав під час бойових дій за визволення Слов'янська. 13-річні хлопчики й дівчатка пережили війну, і у фільмі вони розповідають про своє життя, мрії та плани на майбутнє. Після прем'єри фільму в Берліні - в залі довго не вщухали оплески, а всі покази картини на кінофестивалі зібрали повні зали.

Незважаючи на те, що фільм «Школа №3» став єдиною стрічкою, що потрапила до офіційного конкурсу Берлінале, в цьому році наша країна як ніколи широко була представлена ​​на престижному Берлінському кінофестивалі. Багато в чому це стало можливим завдяки тому, що благодійний Фонд Ігоря Янковського та ГО «Ініціатива заради майбутнього» підтримали ініціативу Держкіно України та Асоціації кіноіндустрії України створити повноцінний Національний стенд на найбільшому в світі Європейському кіноринку, який щорічно проходить в рамках Берлінського кінофестивалю.

Для цих цілей Ігор Янковський ще в листопаді 2016 року переказав на оренду стенду близько 450 тисяч гривень. Таким чином, Україна отримала можливість збільшити площу національного стенду з минулорічних 4 кв. метрів до 24 кв. метрів. Український національний стенд зі слоганом «Ukraine is Your Destination», не лише відрізнявся великою площею та унікальним дизайном, а й виконував функцію повноцінного «посольства» нашої країни в світі кіно. Протягом усього кінофестивалю він став майданчиком, на якому було проведено рекордну кількість зустрічей вітчизняних і зарубіжних кінематографістів, та навіть укладено декілька угод про копродукції.

Також, Фонд Янковського та ГО «Ініціатива заради майбутнього» традиційно профінансували поїздку до Німеччини для участі в роботі 67-го Берлінського кінофестивалю групи молодих кінематографістів. Серед яких - шість студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенко-Карого та засновник Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Кирило Марікуца. Група студентів вперше отримала офіційне запрошення від дирекції Берлінале ознайомитися з роботою кінофестивалю, а Кирило виступив з лекціями в рамках спеціальної секції «Berlinale Talents 2017».

Також, в рамках Берлінського міжнародного кінофестивалю традиційно відбулося урочисте прийняття з нагоди презентації українського кіно на 67-ому «Берлінале», організоване Асоціацією кіноіндустрії України за підтримки партнерів. Неформальна зустріч допомогла налагодити партнерські відносини між українськими та зарубіжними представниками кіноіндустрії, й зібрала більше 200 кінематографістів з різних країн світу, які насолоджувалися музикою у виконанні соліста української рок-групи «Marakesh» Марка Гриценка.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter