Про це наголосив керуючий партнер компанії N&D, юрист Андрій Довбенко в інтерв’ю журналу «Український юрист».

На його думку, цей процес не залежить від того, що робитиме українська влада. «Це радше об’єктивні глобальні процеси. Але це не призведе до того, що кількість іноземних, у класичному розумінні, юридичних компаній збільшиться. Більше того, деякі можуть піти з ринку, бо не бачу необхідності іноземній юридичній компанії створювати в Україні сейлзофіс або бек-офіс. Адже світ стає дедалі глобальнішим, і можна працювати над угодами, наприклад, у Гонконзі і при цьому регулювати процеси, що відбуваються у ЛосАнджелесі. Питання лише у тому, щоб підлаштуватися під часовий пояс. Жодної проблеми у цьому немає», - зазначив Довбенко Андрій.

За його словами, юристи мають докладати зусилля до розвитку позитивної практики захисту інвестицій, аби країна швидше привернула увагу великих інвесторів.

«Це залежатиме не тільки від макроекономічних показників та інвестиційного клімату в нашій країні. Сюди прийдуть іноземні інвестори, коли ми всередині країни зможемо бути впевненими у правильності рішення інвестувати в свою економіку, а не в інші. І ці інвестори вже будуть зацікавлені працювати із фірмами, спроможними захистити інвесторів як внутрішніх, так і зовнішніх», - зазначив Андрій Довбенко.

«У мене є теорія, що Україна має схильність до розвитку за латиноамериканською моделлю. Проте в жодній латиноамериканській країні не було такої кількості іноземних юрфірм, як в Україні. Бо дуже багато специфіки і дуже часто ці стандартизовані послуги не можуть бути локалізовані під місцеві реалії», - наголосив Андрій Довбенко.

Він відзначив, що вимоги та запити клієнтів до українських юридичних фірм, що супроводжують їхню діяльність змінилися у співвідношенні ціна/результат. «Клієнтам неважливі звіти про витрачений час — вони готові платити за рахунками юридичних компаній за результат, а не за пафос. Замовники послуг стають більш обізнаними. Їм є, з чим порівнювати ефективність роботи юридичного радника. Причому це порівняння не завжди відбувається між двома юридичними компаніями», - підкреслив Андрій Довбенко.

На його думку, українським юристам доводиться конкурувати у свідомості клієнта за право називатися ефективними із авіаційними компаніями, фінансовими установами, закордонними сервісними компаніями, з якими стикається клієнт під час подорожей.

«Головною компетенцією у світі та у свідомості клієнта є спроможність досягати результату швидко та ефективно. Сьогоднішній клієнт очікує від юриста поради з будь-якого приводу. Ти не можеш цього зробити, як фізична особа, адже не можна бути спеціалістом з усіх питань. Однак, в юридичній фірмі мають бути фахівці, які дадуть клієнту розуміння того, як досягти необхідного результату із мінімальними ризиками. Це головне, що повинен вміти робити юрист. А для того, щоб пояснювати, у нас є відповідні державні органи, які спеціалізуються із різних питань», - підкреслив юрист Андрій Довбенко.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram