Перш за все, ми вбачаємо в заяві політичне підґрунтя, що закономірно викликає у нас ряд запитань, які нажаль залишаються без відповіді:

Чому ЗЕОНБУД ігнорує питання, що велика частина Західної та Центральної України залишиться без доступу до найпопулярнішого каналу країни?

Чому у Нацради не виникає питання щодо кінцевого бенефіціару  ЗЕОНБУД, якщо загально відомо про зв’язок компанії з режимом Януковича? І чому в цьому випадку державного регулятора задовольняють лише відомості про невідомі кіпрські компанії?

Чому Нацраду не хвилює питання монополії ЗЕОНБУД?

Чи не вважають вони, що залишати населення України без доступу до національних ЗМІ є загрозою для національної безпеки країни?

По друге. Доводимо до відома колег, що в офіційно заявленій позиції 1+1 медіа ми зазначали, що за ліцензійними умовами, провайдер ефірно-цифрового мовлення ЗЕОНБУД, повинен охоплювати не менше 95% населення.  За нашою експертною оцінкою, зона охоплення населення сигналом Т2 менша на 10-15% і знаходиться в межах 80-85%.

Якщо уважно перечитати текст інтерв’ю, на яке посилається «ЗЕОНБУД», то у ньому чітко зазначено, що за нашими даними, проблеми з прийомом сигналу Т2 є практично по усій території України, зокрема на ЗАХОДІ країни доступ до нього має лише 50-60% населення.

Ми наголошуємо, що у покриття сигналом Т2 є «білі плями», що підтверджується виїзними замірами, проведеними наразі медіа групами «1+1 медіа», «Інтер» та «НСТУ».

За нашими підрахунками, не менше 300 тис. домогосподарств не охоплені ані цифровим сигналом, ані кабельними операторами. В зоні ризику невеликі населені пункти, віддалені від великих міст. І зараз у них є альтернатива дивитись або супутник, або ефірний аналог.

Проблему ми вбачаємо у тому, що навіть за умови забезпечення населення цифровими приймачами, частина з них не зможе прийняти сигнал, якщо його апріорі немає в регіоні.

Ми володіємо інформацією, що в 2016 р. на замовлення РНБО, за затвердженою методикою, УДЦР проводив вимірювання зон покриття існуючої мережі Т2 (ЗЕОНБУД). Також, як стало відомо, ця інформація надавалась Нацраді. Проте, на сьогоднішній день ці дані  ніде не розголошувались. Медіа групи з ними не ознайомлені.  Чому «ЗЕОНБУД» не надає офіційних даних підтверджених результатами вимірювань?

Лише за останній час, технічними спеціалістами 1+1 медіа, було проведено ряд  вимірювань, по виявленню «білих плям» у покритті Т2 в населених пунктах Центральної  та Західної України:

- Черкаська область: Городище, Орловець,  Балаклія, Чигирин, Звенигородка.

- Вінницька область: Козятин.

- Чернівецька область: Недобоївці, Ширівці, Динівці.

- Ів.-Фраківська область: Городенка, Бурштин, Калуш.

- Тернопільська область: Підгайці, Зборів, Заліщики.

- Хмельницька область: Шепетівка.

За результатами вимірювання ми отримали наступні дані: загальна кількість населення в досліджених населених пунктах дорівнює приблизно 92 тис. домогосподарств. Можливість стабільного прийому має 3 тис. домогосподарств. До зони невпевненого прийому можна віднести  77  тис. домогосподарств. Поза зоною 12 тис. домогосподарств, що становить 13% від загальної кількості населення, що проживає на дослідженій території. В той же час, в перерахованих вище населених пунктах доступний аналоговий ефірний сигнал 1+1, Інтер та НСТУ.

Найбільше, що хвилює 1+1 медіа – перехід з липня 2017 року на цифрове мовлення, зважаючи на ситуацію з зоною цифрового покриття країни, є ризикованим і таким, що несе загрозу не тільки  інформаційній безпеці країни, але і вільному доступу до інформації громадян України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram