false

Про це заявив президент Україно-арабського ділової ради Емад Абу Алруб, виступаючи в четвер, 26 січня, на першому засіданні Ради за участю українських та арабських ділових кіл, повідомляє Політінформ

«У нас є ідея - створити в Україні банк зі 100% арабським капіталом. Це значно полегшило б вихід на український ринок багатьох арабських компаній», - заявив Емад Абу Алруб, уточнивши при цьому, що в ході переговорів представники Національного банку та Кабінету міністрів вже попередньо підтримали цю ідею.

Емад Абу Алруб також заявив, що в ході перших засідань Українсько-арабський рада поки вирішує тактичні завдання - напрацьовує порядку своєї роботи, а також налагоджує контакти між українськими та арабськими діловими колами. Головна ж стратегічна мета Україно-арабського ділової ради -сприяти залученню в Україну не менше 100 млрд. Доларів інвестицій.

false

«Арабські компанії хотіли б вкладати гроші в сільське господарство, переробну промисловість, а також великі інвестиційні об'єкти. Україна дуже багата країна. Багата на ресурси і людей », - зазначив Емад Абу Алруб.

Разом з тим він зазначив, що для залучення інвестицій України мають бути ухвалені захищають іноземні інвестиції закони, викорінити корупцію в судовій системі, а також спрощення процедури видачі віз для представників ділових кіл.

Віце-президент Україно-арабського ділової ради Олег Березюк також вказав на величезний потенціал економічного співробітництва українських і арабських компаній.

Крім того, Березюк закликав арабських бізнесменів повідомляти про всі факти корупції з боку правоохоронних органів, центральних і місцевих властей.

«За підсумками кожного ради ми будемо складати протокол і інформувати перших осіб держави про всі протиправні факти», - зазначив Березюк.

За його словами, Рада має намір активно брати участь в розробці нормативних і законодавчих актів, що сприяють залученню зарубіжних інвестиції в Україну.

«Багато народних депутатів пообіцяли стати нашими лобістами у Верховній Раді і підтримати всі наші починання», - уточнив Березюк.

Віце-президент Академії будівництва України Віктор Лещинський, який брав участь в першому засіданні Українсько-арабського ради, підтвердив, що зараз арабські компанії дійсно активно шукають можливості інвестувати в багато сфер української економіки, включаючи промисловість і будівництво.

«Наприклад, Академія будівництва повинна виступити основним експертним органів з оцінки об'єктів будівництва на залучення інвестицій від арабських країн», - підкреслив Лещинський.

За його словами, вже пройшли перші переговори про будівництво зернових терміналів, зерносховищ, борошномельних комбінатів.

«Я також чув, що арабські бізнесмени цікавилися можливістю будувати дороги на умовах концесії, цікавилися хімічними та металургійними підприємствами. У них дуже великий потенціал », -додав віце-президент Академії будівництва України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram