«Школа Волонтерів» – це проект, спрямований на популяризацію ідей волонтерства, підвищення рівня обізнаності активних громадян про історичний досвід волонтерської діяльності у світі, заохочення внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) до активної участі в суспільному житті своєї громади, об'єднання ВПО і громади задля досягнення взаємних цілей та створення позитивного іміджу України.

В рамках проекту протягом трьох місяців було проведено триденні навчальні тренінги для місцевих активістів із залученням вимушено переміщених осіб (ВПО) у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Краматорську та Сєвєродонецьку.

Результатом стало створення в 5-ти регіонах країни нової мережі активістів, здатних розвивати ефективний діалог між громадою та представниками влади під час реалізації соціальних проектів. Загалом у проекті взяли участь близько 200 волонтерів різних професій віком від 18 до 60 років і більше, з яких 32 учасники – вимушені переселенці.

Додатковими результатами «Школи волонтерів»  є локальні активності,  створені її випускниками, серед яких:

 • «Майстерня святого Миколая», під час якої діти військових, поліцейських та самі патрульні м. Дніпро, а також семінаристи малювали листівки для дітей Донбасу до дня св. Миколая;
 • Тренінг «Дебати», який було проведено Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром спільно з федерацією дебатів України на базі Донбаського інституту Техніки та Менеджменту;
 • Майстер-класи з виготовлення виробів ручної роботи для дітей з інвалідністю та дітей ВПО у м. Краматорськ;
 • Акція «Крила янгола», яка була присвячена  вшануванню дітей, життя яких забрав голодомор 1932-1933 років;
 • Флешмоб на залізничному вокзалі м. Дніпро для привітання бійців АТО та гостей міста з Щедрим вечором;
 • Акція «Подаруй українську книгу бібліотекам Донбасу», до якої долучилися випускники школи волонтерів м. Запоріжжя, м. Дніпро, м. Харків, які надіслали понад 1000 книг у Луганську та Донецьку область;
 • Різдвяний Бал – «Мужність та Грація» з метою реабілітації бійців АТО, який організували волонтери м. Дніпро.

В усіх регіонах навчання відбувалося за підтримки місцевих громадських об’єднань, вищих навчальних закладів, органів місцевого самоврядування.

Спеціально для цього проекту експерти ВГО «Поруч» розробили навчальний посібник для проведення тренінгів з волонтерами різної вікової категорії, в розділах якого розкриваються наступні питання:

 • правові основи та цивільно-правова відповідальність здійснення волонтерської діяльності в Україні;
 • проектний менеджмент та комунікаційна компетентність волонтера;
 • активаційні вправи з сталого розвитку громади та ефективної взаємодії у форматі Громада-Влада;
 • перша медична допомога та практичні інструменти саморегуляції;
 • сутність волонтерства та історія волонтерського руху в світі та в Україні.

Довідка:

Проект «Школа Волонтерів» реалізується громадською організацією «Всеукраїнська громадська організація «ПОРУЧ» в рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ініціативи націлені на допомогу регіонам з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме: Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрями німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Редактор: Семянистий Дмитро, dmytro.semianystyi@giz.de

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram