Результати соціального проекту "Школа Волонтерів"

15:24, 26 січня 2017
Вікно
162 0

26 січня 2017 року були оголошені результати соціального проекту «Школа волонтерів». Проект був реалізований протягом жовтня–грудня 2016 р. Всеукраїнською громадською організацією «ПОРУЧ» та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Уряду Німеччини.

«Школа Волонтерів» – це проект, спрямований на популяризацію ідей волонтерства, підвищення рівня обізнаності активних громадян про історичний досвід волонтерської діяльності у світі, заохочення внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) до активної участі в суспільному житті своєї громади, об'єднання ВПО і громади задля досягнення взаємних цілей та створення позитивного іміджу України.

В рамках проекту протягом трьох місяців було проведено триденні навчальні тренінги для місцевих активістів із залученням вимушено переміщених осіб (ВПО) у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Краматорську та Сєвєродонецьку.

Результатом стало створення в 5-ти регіонах країни нової мережі активістів, здатних розвивати ефективний діалог між громадою та представниками влади під час реалізації соціальних проектів. Загалом у проекті взяли участь близько 200 волонтерів різних професій віком від 18 до 60 років і більше, з яких 32 учасники – вимушені переселенці.

Додатковими результатами «Школи волонтерів»  є локальні активності,  створені її випускниками, серед яких:

 • «Майстерня святого Миколая», під час якої діти військових, поліцейських та самі патрульні м. Дніпро, а також семінаристи малювали листівки для дітей Донбасу до дня св. Миколая;
 • Тренінг «Дебати», який було проведено Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром спільно з федерацією дебатів України на базі Донбаського інституту Техніки та Менеджменту;
 • Майстер-класи з виготовлення виробів ручної роботи для дітей з інвалідністю та дітей ВПО у м. Краматорськ;
 • Акція «Крила янгола», яка була присвячена  вшануванню дітей, життя яких забрав голодомор 1932-1933 років;
 • Флешмоб на залізничному вокзалі м. Дніпро для привітання бійців АТО та гостей міста з Щедрим вечором;
 • Акція «Подаруй українську книгу бібліотекам Донбасу», до якої долучилися випускники школи волонтерів м. Запоріжжя, м. Дніпро, м. Харків, які надіслали понад 1000 книг у Луганську та Донецьку область;
 • Різдвяний Бал – «Мужність та Грація» з метою реабілітації бійців АТО, який організували волонтери м. Дніпро.

В усіх регіонах навчання відбувалося за підтримки місцевих громадських об’єднань, вищих навчальних закладів, органів місцевого самоврядування.

Спеціально для цього проекту експерти ВГО «Поруч» розробили навчальний посібник для проведення тренінгів з волонтерами різної вікової категорії, в розділах якого розкриваються наступні питання:

 • правові основи та цивільно-правова відповідальність здійснення волонтерської діяльності в Україні;
 • проектний менеджмент та комунікаційна компетентність волонтера;
 • активаційні вправи з сталого розвитку громади та ефективної взаємодії у форматі Громада-Влада;
 • перша медична допомога та практичні інструменти саморегуляції;
 • сутність волонтерства та історія волонтерського руху в світі та в Україні.

Довідка:

Проект «Школа Волонтерів» реалізується громадською організацією «Всеукраїнська громадська організація «ПОРУЧ» в рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ініціативи націлені на допомогу регіонам з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме: Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрями німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Редактор: Семянистий Дмитро, dmytro.semianystyi@giz.de

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter