Проект реалізується Фондом народонаселення ООН в Україні (UNFPA) та німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Уряду Німеччини.

У тренінгах, які відбудуться у готелі «Україна», візьмуть участь 90 фахівців (соціальних працівників, волонтерів-консультантів та членів мобільних груп тощо) з Харкова, Дніпра, Запоріжжя та підконтрольних уряду України районів Донецької та Луганської областей. Учасники навчатимуться допомагати подолати стрес, горе втрати, депресію, запобігати насильству в сім'ї та дискримінації за статевою ознакою.

Проект покликаний надати кваліфіковану психологічну допомогу демобілізованим воїнам АТО, вимушеним переселенцям та їх сім’ям, ре-інтегрувати їх у соціум та зменшити кількість випадків насильства в сім'ях. Крім того, завдяки навчанню нових спеціалістів відповідним знанням і підходам, а також підвищенню рівня кваліфікації працюючих мобільних груп, планується зменшити тиск на спеціалістів державних та неприбуткових організацій, що працюють з цими групами населення.

За задумом організаторів після проходження цих тренінгів учасники зможуть не тільки надати психологічну допомогу, але і розробляти свої проекти з психо-соціальної підтримки та розповсюджувати здобуті знання.

Під час тренінгів учасники матимуть змогу на практиці визначати та аналізувати:

 • - психологічні особливості, типові емоційні та поведінкові реакції, потреби ветеранів ATO, а також членів їх сімей;
 • - сутність і прояви посттравматичного стресового розладу. Психо-травми: раціональні, емоційні та поведінкові наслідки психо-травми;
 • - наслідки психо-травми для ветеранів АТО та їх сімей;
 • - типові проблеми солдатських сімей (економічні, соціальні, комунікативні, екзистенційні та ін.);
 • - ресурси для подолання стресових ситуацій (стрес-стійкості, морозостійкості, стійкості, посттравматичного зростання);
 • - психосоціальні фактори і механізми гендерного насильства в сім'ях ветеранів ATO;
 • - шляхи вирішення сімейних конфліктів і ненасильницького спілкування;
 • - діагностичні методи для визначення рівня психологічної травми;
 • - методи психологічної підтримки у подоланні психо-травми;
 • - роль членів родини АТО-ветеранів в адаптації до цивільного життя;
 • - методики діагностики та корекції сімейних взаємин;
 • - шляхи підвищення стресостійкості у психологів та соціальних працівників;
 • - попередження емоційного вигорання та професійної деформації.

Довідка:

Тренінги реалізуються в рамках проекту «Психосоціальна підтримка та робота з конфліктами», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ініціативи націлені на допомогу регіонам з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме: Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрями німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України. Також буде продовжено співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Редактор: Семянистий Дмитро, dmytro.semianystyi@giz.de


Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram