Ситуація з АТБ може бути прецедентом узаконеного рейдерства

Коментуючи законопроект про націоналізацію торговельної мережі АТБ,зареєстрований в Секретаріаті Ради ще навесні 2015-го року, Заєць наголосив на необхідності виконання норм Конституції України щодо захисту приватної власності. І припустив, що ситуація з АТБ може бути прецедентом узаконеного рейдерства.

«Є інститут приватної власності. Ринкова економіка базована саме на інституті приватної власності. І захист інституту приватної власності – це конституційна вимога. У нас поки що такого відчуття немає. Зараз є війна. Війна завжди загостює негативні процеси. І вона стимулює рейдерство. Рейдерство зажди під ковпаком – правоохоронних органів, прокуратури і так далі. І тому поява таких законопроектів у Верховній Раді може стати засобом для рейдерства», - заявив Іван Заєць в інтерв’ю телеканалу «Еспресо».

На думку екс-нардепа, у питаннях регулювання діяльності приватного бізнесу держава має опиратися на ключові «маркери» - захист прав приватного власника, сплату підприємством податків, створення підприємством нових робочих місць, законодавче врегулювання стосунків приватного бізнесу з окупованими територіями.

Іван Заєць закликав громадянське суспільство ретельніше слідкувати за діяльністю та «кнопкодавством» своїх народних обранців, аби уникнути спокуси законодавчого рейдерства, зокрема, і в ситуації навколо АТБ: «Треба дуже пильно сьогодні дивитися за депутатами, тому що націоналізація пов’язана в першу чергу саме з їхньою діяльністю, з їхнім «кнопкодавством», - заявив екс-нардеп.

Факти співпраці з терористами, за думку Зайця, має досліджувати СБУ, Прокуратура, ДФС. Водночас екс-нардепвизнав, що велика сфера стосунків з окупованими територіями законодавчо досі не визначена.

«Якщо торгують з терористами, є СБУ, є податкові, є інші органи. Відслідковуйте всі ці процеси. Але треба при цьому пам’ятати, що дуже велика сфера цих відносин з окупантом на окупованих територіях і на російській території сьогодні чітко не врегульована. Ми ж не кажемо, що сьогодні  є війна з Росією. Ми кажемо, що сьогодні якесь АТО. Що це – якась внутрішня операція», - заявив Іван Заєць.

Нагадаємо, раніше в інтерв’ю телеканалу «NewsOne» один з авторів закону про націоналізацію мережі АТБ, екс-комбатдобровольчого батальйону «Луганськ-1» Артем Вітко заявив про те, що відкликав свій підпис під документом після того, як отримав офіційну відповідь на свій депутатський запит від СБУ та Генеральної прокуратури.

«Як людина військова в політиці я на той момент не дуже розбирався, я підписався під цим документом. Мене попросили. Потім я надіслав депутатський запит до Генеральної прокуратури, до СБУ, де мені дали чітку відповідь, що доказів інформації про фінансування АТБ терористів не існує. І що у них немає жодних підстав для порушення кримінального провадження», - нагадав Вітко події 2015-го року. 

Разом з тим в ефірі «NewsOne» екс-комбат добровольчого батальйону МВС «Луганськ-1» офіційно вибачився перед покупцями та власниками мережі АТБ: «Я хотів би суто по-людські принести власні вибачення і покупцям АТБ, і власникам цієї мережі, оскільки насправді не володів усією історією конфлікту», - сказав в прямому ефірі Артем Вітко.

Нагадаємо, раніше в інтерв’ю телеканалу «NewsOne» один з авторів закону про націоналізацію мережі АТБ, екс-комбатдобровольчого батальйону «Луганськ-1» Артем Вітко заявив про те, що відкликав свій підпис під документом після того, як отримав офіційну відповідь на свій депутатський запит від СБУ та Генеральної прокуратури. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram