«Школа волонтерів» – це проект, спрямований на популяризацію ідей волонтерства, підвищення рівня обізнаності активних громадян про історичний досвід волонтерської діяльності у світі, заохочення внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) до активної участі в суспільному житті своєї громади, об'єднання ВПО і громади задля досягнення взаємних цілей та створення позитивного іміджу України.

В Сєвєродонецьку  партнерами проекту є Луганська ОДА, Громадська Організація «Сєвєродонецька молодіжна Рада» та Східноукраїнський національний університет ім. В Даля.

Це п’ятий етап проекту, попередні чотири етапи пройшли у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі та Краматорську, зібравши в цілому близько 140 активних громадян України від 18 до 70 років. Результатами проекту «Школа волонтерів» з попередніх етапів стали місцеві ініціативи, такі як:

«Майстерня святого Миколая», де діти військових, поліцейських та самі патрульні м.Дніпро, семінаристи малювали листівки дітям Донбасу до дня св.Миколая;

Форум «Енергія поколінь», основна мета якого - співпраця молоді та людей старшого віку. Цей Форум зібрав за круглим столом всіх активних представників молоді і старшого покоління.

Фінальна мета проекту – створити нову соціальну мережу активістів у Харківській, Запорізькій, Луганській, Донецькій та Дніпропетровській областях, здатних розвивати ефективний діалог між громадою та представниками влади під час реалізації соціальних проектів.

«Школа Волонтерів» сприятиме підвищенню рівня мотивації до добровольчої діяльності та соціальної відповідальності, а також активної громадської участі ВПО в житті громади. До участі у проекті організатори запрошують активних громадян, студентів, представників громадських організацій. Під час тренінгів учасники отримають не лише чітке уявлення з історії волонтерського руху, правового статусу волонтерів, діяльності громадських організацій, а й основні навички, необхідні для обговорення рішень, прийнятих місцевою владою.

Довідка:

Проект «Школа Волонтерів» реалізується громадською організацією «Всеукраїнська громадська організація «ПОРУЧ» в рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ініціативи націлені на допомогу регіонам з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме: Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрями німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України. Також буде продовжено співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram