На фото: адвокат Строгий Валерій Федорович

Щоб взяти участь в заході, необхідно заздалегідь вислати питання за допомогою спеціальної форми зворотного зв'язку «Замовити консультацію адвоката», яку можна знайти на сайті юридичної компанії «Лінія Права» — Адвокаты-Харькова.укр.

Подібний захід вже проводився в жовтні цього року в День юриста України. Тоді на гарячу лінію юридичної допомоги надійшло понад 100 питань за темами кримінального та цивільного права, а також майнових суперечок. На прохання тих, хто не встиг поставити свої запитання або пропустив консультацію минулого разу, було вирішено повторити захід.

Як розповів адвокатСтрогийВалерійФедорович, найчастіше гостро постає питання щодо процедури погашення кредитних заборгованостей кримчан перед банками України.

«Багатьох кримчан цікавить питання стосовно повернення грошових коштів, які були отримані в кредит від банківських установ України. Деякі вже погасили кредитні заборгованості, виїхавши на територію України. Інші позичальники вирішили, що нічого погашати не потрібно. Така позиція сформувалася через заяви деяких політиків і правозахисників. Зі сторінок ЗМІ та телеекранів вони повідомляли, що кредити українським банкам можна не повертати. Однак ці заяви суперечать Федеральному закону Російський Федерації і можуть привести до негативних наслідків», — пояснив адвокат.

Як розповів експерт, мова йде про Федеральний закон під номером 422-ФЗ, який набув чинності 10 січня 2016 року. Закон регулює порядок погашення кредитів перед банками України. Згідно з текстом документа, гарантом між позичальником і кредитором виступає спеціально створений «Фонд захисту прав вкладників». Тільки ця організація має право вирішувати виплату грошових коштів по кредиту, а також надавати розстрочки. Сума кредиту повинна бути повернута станом на 18 березня 2014 року без виплати штрафів і пені, пов'язаних із простроченням. Якщо кредит був узятий у валюті, відмінній від російської, він буде перерахований в рублі за курсом, який був встановлений 18.03.2014.

Створюється спеціальний банківський рахунок, за допомогою якого позичальник погашає кредит. Коли кредит повністю погашено, «Фонд захисту прав вкладників» повідомляє про це організацію, яка має право вимагати повернення позикових коштів. І тільки після того, як обтяження заставного майна з громадянина будуть зняті, кошти перераховуються на рахунок кредитної організації. Таким чином, «Фонд захисту прав вкладників» виступає посередником і забезпечує гарантії всім учасникам процесу.

Дізнатися подробиці про процедуру погашення кредитних заборгованостей кримчанами перед банками України, а також задати інші юридичні питання можна буде 19 грудня 2016 року в День адвокатури України в рамках безкоштовної онлайн-консультації, яку проведе адвокат Строгий Валерій Федорович. Крім того, в заході братимуть участь і інші відомі експерти з юридичного права міста Харкова.

Адвокат Строгий Валерій Федорович підготував матеріали по темі погашення кредитних заборгованостей жителів Криму, з якими можна ознайомитися заздалегідь: це допоможе сформулювати питання до консультації.

Довідка:

Строгий Валерій Федорович очолює юридичну компанію «Лінія Права» і має більше 10 років стажу адвокатської практики, а також досвід вирішення кримінальних і цивільних справ, майнових суперечок. Особливу увагу приділяє юридичним проблемам громадян України, які проживають на території Криму.