"Дім інновацій" об'єднав вчених, інноваторів та бізнесменів

11:58, 29 листопада 2016
Вікно
122 0

26-27 листопада 2016 року на Троїцькій площі в Києві відбулись широкомасштабні заходи, присвячені інноваціям. Два цікавих дня, які об'єднали в собі науково-практичну конференцію та розважальні наукові шоу для всієї родини, зібрали разом вчених, інноваторів, стартаперів, бізнесменів, студентів і представників влади.

Олег Кришталь, Ігор Янковський, Ігор Новіков, Денис Гурський

Захід, організований громадською спілкою «Форум українського партнерства», відкрили: Олег Кришталь, академік Національної академії наук України, нейрофізіолог; Ігор Янковський, бізнесмен і підприємець; Ігор Новіков, посол Singularity University в Україні, керівник SingularityU Kyiv Chapter; Денис Гурський, засновник громадської організації IT-волонтерів «SocialBoost», а також першого в Україні некомерційного інкубатора «1991 Open Data Incubator».

«Інновації мають стати нашою національною ідеєю. У нас талановиті, освічені люди. Завдяки тільки цьому, країна може економічно зрости в рази. Бізнес готовий інвестувати, але не в курсі, що пропонують наука та інноватори. У зв'язку з тим, що ми маємо обмежені фінансові ресурси, нам потрібно мобілізуватися. І організувати горизонтальну комунікаційну платформу за участю бізнесу, наукового співтовариства, інноваційної спільноти і держави», - переконаний підприємець Ігор Янковський.

У свою чергу, академік НАНУ, нейрофізіолог Олег Кришталь впевнений, що інновації виникають тільки тоді, коли в суспільстві є певна «сума знань», яку забезпечує фундаментальна, а не прикладна наука. Традиційно фундаментальну науку фінансує держава, проте в результаті створення сприятливих умов для розвитку наукоємного бізнесу, її також підтримують інноватори і стартапери, які зацікавлені у виробленні нових знань. Зокрема, так відбувається в тих країнах, де інвестори, які вкладаються в інновації, мають податкові пільги, а держава працює над створенням інноваційної інфраструктури.

Під час конференції, стартапери та представники фундаментальної і прикладної науки намагалися разом намітити шляхи розвитку вітчизняних інновацій, заснованих на розробках вчених. Розповіли, які нові розробки з'явилися на ринку України, які нові технології чекають нас в майбутньому. Серед цікавих проектів, які були представлені в перший день роботи «Будинку інновацій», можна назвати роботи з вивчення ДНК людини і розробці дієти, а також раціону на основі отриманих знань; нові методи дослідження Марса; застосування безпілотників у вітчизняному агросекторі; прикладна обробка великих баз даних, яка допомагає інтернет-магазинам краще задовольняти потреби клієнтів, роль і місце криптовалюти в сучасному світі тощо.

В рамках другого дня відбулось наукове свято для всієї родини, на якому кожен відчув себе причетним до науки та інновацій. Організатори подбали про те, щоб наукові шоу змогли відвідати діти-біженці зі Сходу України. «Дім інновацій» довів, що наука та інновації можуть бути цікавими і доступними. Наукові шоу і майстер-класи розважили кожного гостя - нудьгувати не було часу. Відвідувачів очікували магічне шоу «Одна година в Гоґвортсі», «Акустичне шоу», пізнавальне шоу «Навколо світу», «Реактив-шоу», «Експерименти на кухні» і «Космічна подорож». А також майстер-класи: «Наукові фокуси», «Оптичні ілюзії», «Слайм-лабораторія», «Наука для Шерлока Холмса».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter