Віталій Манскьий, Пилип Іллєнко Тійна Локк та Ігор Янковський

У залі кінотеатру «Apollo» були представлені три кліпи з повнометражних картин, створених за підтримки Держкіно України. Для презентації були відібрані: «Коли падають дерева», режисера Марисі Нікітюк; «Бобот», режисера Максима Ксьонди і «Ізі», режисера Андреа Маньяні. Фільми представляли режисери і продюсери, які використовували фестивальний майданчик для пошуку партнерів по фінансуванню завершення проектів, участі у кінофестивалях, продажу та дистрибуції. В результаті фільм «Ізі» отримав заслужену нагороду журі.

Також голова Держкіно України Пилип Іллєнко провів презентацію «Ukraine - Your New Co-Production Partner», в якій розповів про стан кіногалузі країни та переваги зйомок на території України для зарубіжних кінематографістів, відповівши на запитання представників зацікавлених компаній. Продовжилася українська тема спеціальним показом документального фільму відомого кінорежисера Віталія Манського «Рідні», створеного в копродукції України, Естонії, Латвії та Німеччини.

Після кінопоказу, в залі «Sirius» фестивального готелю Nordic Forum, відбувся масштабний прийомом на честь українського кінематографа, організованим Фондом Ігоря Янковського і ГО «Ініціатива заради майбутнього» за підтримки Держкіно України. Вечірній прийом зібрав представників десятків країн, які прибули до Естонії на найбільший кінофестиваль. Інтерес до України виявився настільки високий, що гостей прибуло вдвічі більше, ніж планували організатори. Відкриваючи вечір, директор Талліннського кінофестивалю Тійна Локк зазначила, що вона багато років мріяла про те, щоб на PÖFF була представлена ​​Україна і вона дуже рада, що нарешті ця мрія збулася.

«Упевнений, що таке широке представлення України на Талліннському міжнародному кінофестивалі приверне увагу найбільших гравців кіноіндустрії. В цьому і полягає наше завдання - показувати за кордоном величезний потенціал України в галузі кіно, залучати в нашу країну нові інвестиції в кінобізнес. Саме на таких зустрічах і приймаються рішення про спільну роботу, народжуються кінопроекти, які потім знімаються в копродукції з іншими країнами. Для нас дуже важливо зробити цей процес системним, щоб Україна не випадала зі світової кіноорбіти. Ось чому ми послідовно займаємося просуванням нашої країни на міжнародних кінофестивалях, - зазначив меценат Ігор Янковський.

Меценат Ігор Янковський протягом декількох років послідовно просуває в світі молоде українське кіно. Завдяки цій підтримці українські делегації отримують можливість взяти участь в роботі найбільших міжнародних кінофестивалів - у Каннах, Берліні, Карлових Варах. Фонд Ігоря Янковського надає молодим кінематографістам гранти для поїздки та участі в міжнародних кінофестивалях. Також завдяки допомозі заснованої ним громадської організації «Ініціатива заради майбутнього» були успішно проведені Дні українського кіно в Мюнхені, Парижі, Лондоні, Амстердамі і Будапешті.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram