Держкіно та Фонд Янковського відкрили Дні українського кіно в Будапешті

12:35, 08 листопада 2016
Вікно
136 0

6 листопада 2016 року в Будапешті в центральному кінотеатрі «Uránia National Film Theatre» пройшла церемонія відкриття Днів українського кіно в Будапешті, присвячені 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Угорщиною.

Меценат Ігор Янковський відкриває Дні українського кіно в Будапешті


 

Культурну подію організували Ігор Янковський, засновник Благодійного Фонду та Громадської організації «Ініціатива заради майбутнього», глава Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко, посол України в Угорщині Любов Непоп.

Зал кінотеатру «Uránia National Film Theatre» зібрав понад 500 глядачів, які з цікавістю залишилися до кінця кінопоказу.

«Сьогоднішня подія ще раз довела, що Україні є чим пишатися. Я дуже радий, що на український фільм прийшло стільки угорської публіки. Це і є наша мета - зробити так, щоб про Україну дізнавалися не тільки із зведень політичних новин про війну, боротьбі з корупцією тощо, а через культуру, мистецтво, досягнення наших талановитих людей. Тому ми і надалі будемо знайомити світ з нашою країною шляхом культурної дипломатії », - зазначив засновник благодійного Фонду та ГО« Ініціатива заради майбутнього »Ігор Янковський.

Протягом тижня українські режисери покажуть кінострічки, створені за останній рік: «Гніздо горлиці» (реж. Тарас Ткаченко); «Тепер я буду любити тебе» (реж. Роман Ширман); «Моя бабуся Фанні Каплан» (реж. Олена Дем'яненко); документальна стрічка «Українські шерифи» (реж. Роман Бондарчук), яка висунута від України на нагороду «Оскар» Американської кіноакадемії. Відреставрований кіно-шедевр Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» представить його син - Пилип Іллєнко.

«Українське кіно зараз на підйомі. І це відбувається, в тому числі і завдяки тому, що, незважаючи на важкі економічні умови і війну на Сході країни, держава знаходить кошти для підтримки вітчизняного кінематографа. Більш того, в наступному році ми плануємо розширити фінансування вітчизняного кінематографа, а це означає, що нас чекає багато нових цікавих українських фільмів », - підкреслив глава Держкіно України Пилип Іллєнко.

На прийомі в честь українського кінематографа, в неформальній обстановці, режисери та гості кінопоказу поспілкувалися на тему подальшого розвитку вітчизняної кіноіндустрії, а також реалізувати перспективи співпраці українських режисерів і продюсерів з європейськими колегами.

За останні роки Ігор Янковський розширив свою програму підтримки молодого українського кіно. Проводяться урочисті українські прийоми на міжнародних кінофестивалях - в Каннах, Берліні, в Карлових Варах, в листопаді планується участь в Міжнародному Талліннському кінофестивалі «Темні ночі». Громадська організація «Ініціатива заради майбутнього» надає молодим кінематографістам гранти для поїздки та участі в міжнародних кінофестивалях.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter