ТОВ "ВІДІ ЮНІКОМЕРС" завершує комплектацію 85 автомобілів швидкої допомоги з обладнанням на замовлення КУ "Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф".

При цьому в рамках укладеного договору деяке внутрішнє оснащення та медичне обладнання замінюється аналогами кращої якості, які повністю відповідають встановленим Замовником вимогам. Сам перелік обладнання залишається незмінним. 

Необхідність заміни устаткування була викликана затримками у постачанні попередньо передбачених елементів оснащення субпідрядниками. Проте, опікуючись своєю репутацією як надійного партнера, ТОВ "ВІДІ ЮНІКОМЕРС" прийняло рішення запропонувати замовнику здійснити поставку автомобілів швидкої медичної допомоги, замінивши обладнання на таке, що має кращі характеристики без зміни ціни договору.

Заміни стосуються, зокрема, засобів іммобілізації та перенесення. Наприклад, в "швидких" які отримає КУ "Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф", будуть встановлені: 

·        ноші італійської компанії Meber S.r.I. Unipersonale, які легше тих, що були передбачені попередньою специфікацією;

·        пластикові іммобілізаційні ноші турецького виробництва, які витримують на 22% більше навантаження (250 кг замість 204 кг) і при цьому на 19% легші (5,3 кг замість 6,5 кг);

·        пристрій для перенесення пацієнта, що сидить виробництва Spencer Italia S.r.I., в якому передбачена можливість комплектації системою кріплення 20G, тощо.

Крім того, будуть замінені окремі медичні пристрої. Зокрема, замість латвійського засобу для інфузії буде використаний шприцевий насос Medifusion виробництва Daiwha Corporation, LTD (Корея), який має значно більший діапазон роботи та налаштування. А замість китайського дефібрилятора буде використаний корейський аналог D500 SP02 виробника Mediana Co., LTD, який має більший діапазон вимірювання та додатково оснащений капнографом. А це є значним покращенням обладнання, адже оснащення капнографом забезпечує більш зручне використання апарату медперсоналом, ніж коли капнограф постачається окремим апаратом, як це було передбачено попередньою специфікацією.

Звертаємо також увагу на те, що всі запропоновані ТОВ "ВІДІ ЮНІКОМЕРС" заміни обладнання зроблені у повній відповідності до вимог чинного законодавства та згідно з передбаченими на такі випадки процедурами.

Відповідно до п.3 ч.4 Закону України "Про публічні закупівлі" умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.

Наразі у постачальника наявна відповідь від ДП "Український медичний центр сертифікації" щодо кращих технічних параметрів вказаного обладнання, яке встановлюється на заміну визначеному в специфікації, та про його відповідність вимогам Замовника.

Таким чином, заміна медичного обладнання на обладнання іншого виробника з кращими характеристиками в сукупності призведе до покращення якості предмета закупівлі – автомобіля швидкої медичної допомоги. А отже КУ "Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф" отримає 85 автомобілів швидкої допомоги з медичним обладнанням покращених характеристик без додаткових витрат з бюджету.

На останок підкреслимо, що після комплектування автомобілі швидкої медичної допомоги проходять обов’язкову сертифікацію. А отже повідомлення окремих електронних ЗМІ про нібито постачання Одеській області "швидких", які не відповідають належним технічним стандартам, або про можливе невиконання замовлення ТОВ "ВІДІ ЮНІКОМЕРС" є нічим не обґрунтованими вигадками. 

Наразі юристи ТОВ " ВІДІ ЮНІКОМЕРС" вивчають можливість звернення до суду з метою захисту ділової репутації компанії та спростування недостовірної інформації, яка поширюється деякими електронними ЗМІ. Але проблема полягає у тому, що для позову потрібен відповідач, а в даному випадку його визначити неможливо: електронні ЗМІ, в яких розміщено вказану інформацію, мають ознаки так званих "помийок" – інформацію про власників відповідних доменів приховано, а самій сайти розміщені за кордоном – зокрема, в Естонії, Росії тощо.

Інформаційно 

ТОВ "ВІДІ ЮНІКОМЕРС" входить до групи VIDI, кінцевими бенефіціарними власниками якої є брати Віталій та Олег Джуринські. На сьогоднішній день група VIDI займає долю у 5,6 % автомобільного ринку України. На підприємствах групи, які неодноразово відзначалися як сумлінні платники податків, працюють близько 1000 осіб. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram