Олег Вишняков

В українському парламенті відбулася пам'ятна церемонія, присвячена Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, яку провела депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентського співробітництва з Державою Ізраїль. До присутніх звернулися керівники Єврейського форуму України, Асамблеї національностей України, Асоціації євреїв - колишніх в'язнів гетто і нацистських концтаборів.

На церемонії виступив також посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон.

- Сьогодні ми з гордістю носимо шестикутну Зірку Давида. Але не жовту зірку ганьби, ми підняли свій прапор блакитну зірку незалежної єврейської держави, - сказав посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон. - Ми високо цінуємо боротьбу керівництва України проти антисемітизму – він знизився за останній рік на 75%. Але потрібно зробити більше, особливо в школах і вузах, тому що побутовий антисемітизм все ще існує.

Почесний консул Ізраїлю в Західному регіоні України Олег Вишняков нагадав про тисячі українців, які рятували євреїв під час нацистської окупації 1941-44 рр.:

- Коли нацисти зрозуміли, що можуть безкарно вбивати євреїв, вони втілили в життя свій страшний план, що позбавив життя понад 6 млн євреїв. Найстрашніше, що може з нами станеться - це байдужість до інших. Але були й інші люди - з теплим серцем і великою душею, люди, які стали еталоном людяності – в Ізраїлі їх називають "Праведники народів світу". Вони рятували невинних, іноді ціною власного життя і життя своїх близьких. Переховували єврейських дітей, допомагали євреям уникнути загибелі... Серед праведників народів світу - 2544 українця. Історія існує для того, щоб пам'ятати помилки і не допускати їх у майбутньому, - сказав Олег Вишняков.

На завершення церемонії струнний квартет CORDES виконав увертюру, присвячену відомому праведника світу, - «Список Шиндлера», після чого відбулося запалення пам'ятних свічок, прозвучала поминальна молитва, присутні вшанували пам'ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram